اعلام زمان کامل قطع واردات نفت روسیه توسط آلمان

کدخبر: 492430
اقتصادنیوز: وزارت اقتصاد آلمان اعلام کرد که تا پایان تابستان سال جاری وابستگی خود به واردات نفت و مواد معدنی از روسیه را قطع خواهد کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، دولت آلمان اعلام کرد که در کاهش اتکا به واردات نفت خام از روسیه پیشرفتهایی به دست آورده و انتظار می‌رود تا آخر تابستان سال جاری واردات نفت خام از مسکو را به طول کامل قطع کند. 

«رابرت هابک» وزیر اقتصاد آلمان روز یک شنبه گفت که بزرگترین اقتصاد اروپا میزان واردات انرژی از روسیه را تا 12 درصد برای نفت خام، 8 درصد ذغال سنگ و 35 درصد برای گاز طبیعی کاهش داده است. 

براساس گزارش آسوشیتدپرس، آلمان شدیدا از طرف اوکراین و سایر کشورهای اروپایی برای قطع وارات انرژی از روسیه تحت فشار قرار گرفته است. 

وزیر اقتصاد آلمان در بیانیه‌ای در این زمینه تاکید کرد؛ «همه گامهایی که برداشتیم نیاز به تلاشهای مشترک بزرگ از جانب همه بازیگران دارد؛ این اقدامات همچنین هزینه‌هایی هم برای اقتصاد و هم برای مصرف کنندگان دارد. اما این گامها ضروری است چرا که دیگر نمی‌خواهیم مورد باج خواهی روسیه قرار بگیریم.»

در ادامه بیانیه وزارت اقتصاد آلمان آمده است، برلین موفق شده است در زمان کوتاهی به واردات نفت و مواد معدنی از سایر کشورها روی بیاورد بنابراین پایان وابستگی به واردات نفت از روسیه تا پایان تابستان امکانپذیر است. 

تیتر یک
از دست ندهید
فلای تودی