تیر خلاص اتحادیه اروپا به روسیه

کدخبر: 493167
اقتصادنیوز: رئیس کمیسیون اروپا با اشاره به اینکه روسیه دیگر شریک قابل اعتمادی برای این اتحادیه نیست، اظهار کرد که مطمئن است بسته تحریمی جدید تصویب می‌شود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، «اورسولا فون‌درلاین» رئیس کمیسیون اروپا نسبت به تصویب بسته تحریمی جدید علیه روسیه به بهانه جنگ در اوکراین، ابراز امیدواری کرد.

فون‌درلاین امروز (جمعه) طی مصاحبه با روزنامه «فرانکفورتر آلگماینه» گفت مطمئن است که این اتحادیه بسته جدید تحریم‌ها را علیه روسیه تصویب خواهد کرد.

خبرگزاری «رویترز» گزارش داد، وی در این‌باره توضیح داد: «من مطمئن هستم که ما این بسته را در مسیر درست قرار خواهیم داد، اگر یک روز بیشتر طول بکشد، یک روز هم یک روز است؛ اما ما در مسیر درست حرکت می‌کنیم».

این مقام اروپایی در ادامه اظهار داشت: «تحریم نفتی آسان نخواهد بود، اما با توجه به ارزش‌های روسیه نمی‌توانیم در درازمدت پول به روسیه منتقل کنیم».

فون‌درلاین با بیان اینکه جای اتحادیه اروپا در کنار اوکراین است، افزود: «ما باید وابستگی خود به گاز روسیه را کاهش دهیم. روسیه دیگر شریک قابل اعتمادی نیست».

در اکوایران ببینید؛

وی پیش از این نیز با متهم کردن روسیه به «باج‌گیری گازی»، گفت برای سناریوی قطع صادرات گاز روسیه به اروپا آماده شده‌اند. 

به نوشته رویترز، ذخایر گاز اتحادیه اروپا در حال حاضر ۳۲ درصد پر هستند. کشورهای اتحادیه اروپا در حال مذاکره درباره قوانین اضطراری هستند که آنها را ملزم می‌کند تا ماه نوامبر سال جاری ۸۰ درصد ذخایر گازی خود را پر کنند تا در فصل زمستان، زمانی که تقاضای گرمایش گاز به اوج خود می‌رسد، یک محافظ در برابر قطع احتمالی گاز از روسیه را تشکیل دهند.

شرکت روسی گازپروم هفته قبل اعلام کرد که عرضه گاز به لهستان و بلغارستان را به دلیل  عدم پرداخت هزینه گاز به روبل متوقف کرده است.

تیتر یک
از دست ندهید
فلای تودی