حمله یک نماینده به طرح شفافیت/ کاش این بازی از ابتدا شروع نشده بود/ این طرح نمایش است

کدخبر: ۴۹۴۳۷۱
نماینده مردم ملایر در مجلس با بیان اینکه اگر شفافیت خوب است باید برای همه باشد. مردم از شرق و غرب تمامی مذاکرات مجلس را از رادیو می شنوند، اما مجلس باز قانع نیست و گفتیم که مجلس و تمامی موسسات و دستگاه ها باید شفاف باشند. این کجا نمایش شفافیت است؟، این عین شفافیت است.
حمله یک نماینده به طرح شفافیت/ کاش این بازی از ابتدا شروع نشده بود/ این طرح نمایش است

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایلنا، احد آزادیخواه در نشست علنی امروز (چهارشنبه، ۲۱ اردیبهشت ماه) مجلس شورای اسلامی در تذکری با استناد به ماده ۷۵ آیین نامه داخلی مجلس گفت: زمانی که نام نمایندگان در قرعه کشی انتخاب می شود، باید متناسب با موضوع صحبت کرده و خارج از موضوع نباید مسائلی را مطرح کنند، و اینکه گفته می شود مجلس نمایش شفافیت می دهد، درست نیست و وهن مجلس است.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی افزود: مجلسی که قبلا می گفتند یک سوزن به خود نمی زند، الان با خود جوالدوز می زند و اگر شفافیت خوب است باید برای همه باشد. مردم از شرق و غرب تمامی مذاکرات مجلس را از رادیو می شنوند، اما مجلس باز قانع نیست و گفتیم که مجلس و تمامی موسسات و دستگاه ها باید شفاف باشند. این کجا نمایش شفافیت است؟، این عین شفافیت است.

همچنین مهرداد ویس کرمی در جریان بررسی پیشنهادات نمایندگان در مورد طرح شفافیت قوای سه گانه، گفت: آیا مسائل محرمانه صرفا منحصر به موارد نظامی و  اهمیت امنیت غذایی کشور کمتر از اطلاعات نظامی است. آیا امروز موشک های اوکراین تعیین کننده است یا غلات و روغن اوکراین مسئله تعیین کننده در جنگ است؟

وی ادامه داد: آیا اعلام ذخایر استراتژیک یک کشور اهمیت کمتری از مسائل نظامی دارد؟ این طرح نمایش شفافیت است و آنچه که  از این طرح به مجلس باز می گردد دو سوم رای می خواهد و آنچه به قوای دیگر مربوط است نصف به علاوه یک رای می خواهد.

نماینده مردم خرم آباد در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه این شفافیت نیست، البته نیت شما خیر، اما مهم عمل است، تصریح کرد: این طرح با اصول متعددی از قانون اساسی در تضاد است و کاملا واضح است که به نتیجه ای نمی رسد؛ کاش این بازی از ابتدا شروع نشده بود. این راه نتیجه ای نخواهد داشت. بنده یک بار مخالفت کردم تا در پیشگاه الهی حجت خود را ادا کرده باشم، اصل این طرح را نمایش شفافیت می‌دانم و از انجا که برخلاف شرع، قانون اساسی و اخلاق است راه به جایی نخواهد برد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    اخبار بیشتر در سرویس اقتصادی
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی