در دیدار «اینگرید بروثکوا» رخ داد؛

درخواست مهم امیرعبداللهیان از سازمان های بین المللی

کدخبر: 495890
اقتصادنیوز: حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه کشورمان اظهار کرد: نهادها و سازمان‌های بین‌المللی و اروپایی رویکرد مناسبی در قبال آسیب به مردم عادی، زنان و کودکان در افغانستان، یمن و فلسطین اتخاذ کنند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، خانم «اینگرید بروثکوا» معاون وزیر امور خارجه جمهوری اسلواک که برای شرکت در نشست رایزنی‌های سیاسی معاونین وزرای خارجه جمهوری اسلامی ایران و جمهوری اسلواک به تهران سفر کرده بعد از ظهر امروز با حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان دیدار و در خصوص موضوعات مورد علاقه گفتگو و تبادل نظر کرد.

امیرعبداللهیان در این دیدار با ابراز رضایتمندی از نتایج رایزنی‌های سیاسی میان معاونین دو وزارتخانه، آمادگی کشورمان برای ارتقای و تعمیق همکاری‌های سیاسی و اقتصادی دوجانبه و نیز در سازمان‌های بین‌المللی را ابراز داشت.

وزیر امور خارجه برگزاری کمیسیون مشترک اقتصادی را فرصت مناسبی به منظور گفتگو در زمینه‌های جدید تجاری و اقتصادی ذکر کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به تحولات جاری در منطقه، به موضع اصولی جمهوری اسلامی ایران مبنی بر مخالفت با جنگ و آسیب به مردم غیرنظامی اشاره و اظهار کرد: متأسفانه در منطقه ما نیز از جمله در افغانستان، فلسطین و یمن صحنه‌های دلخراش آسیب به مردم عادی، زنان و کودکان را شاهدیم و لازم است نهادها و سازمان‌های بین‌المللی و اروپایی رویکرد مناسبی را اتخاذ و توجه بیشتری را در این موضوع صورت دهند.

معاون وزیر امور خارجه جمهوری اسلواک نیز در این دیدار با ابراز خوشوقتی از برگزاری نشست رایزنی‌های سیاسی میان دو کشور بر اهمیت تقویت ارتباطات سیاسی و مناسبات اقتصادی فیمابین دو کشور تأکید کرد.

تیتر یک
از دست ندهید