رویای رقبای اصولگرای زاکانی محقق می‌شود؟

پشت پرده اثاث‌کشی زاکانی از بهشت به آزادی!

کدخبر: 502383
اقتصادنیوز: این روزها تلاش می‌شود علیرضا زاکانی شهردار تهران را به عنوان یکی از گزینه های اصلی وزارتخانه بحران زده کار مطرح کنند، اما شواهد وقرائن چیز دیگری را نشان می‌دهد.

به گزاش اقتصادنیوز تجربه نشان داده است که علیرضا زاکانی برای تکیه زدن برکرسی‌های بزرگ تر اهل ریسک است. او درحالی که در زمان انتخابات ریاست جمهوری به رسانه ها گفته بود که  بهترین جا برای خدمت مرکز پژوهش‌های مجلس است و در آنجا نوکری می کند و این خیلی بد است که هر کسی جایی را که دوست دارد، ول کند و جای دیگری برود ،به شهرداری تهران آمد و در نامه‌ای هم به مردم قم  نوشت : دفترم برای استمرار نوکری شما مردم قم به صورت فعال دائر خواهد بود.

 این روزها نام او برای یکی از کلیدی ترین وزارت خانه های دولت ابراهیم رئیسی مطرح است، نخستین بار نام زاکانی از سوی یکی از کانال های خبری  که بیشتر اخبار محمدباقرقالیباف و چهره های نزدیک به او در شهرداری و شورای شهر را منتشر می کند مطرح شد. به نظر می رسد این کانال ها بیشتر با داغ کردن این قبیل شایعات به دنبال مطرح کردن مجدد فهرست معاونان قالیباف برای جانشینی زاکانی باشند. با این حال دو عضو شورای شهر تهران استعفای احتمالی زاکانی از شهرداری تهران را تکذیب کرده اند .

علیرضا نادعلی سخنگوی شورای شهر تهران در این خصوص در حساب شخصی خود در توییتر نوشته است : شهردار تهران و همکاران زحمت‌کش وی بی‌وقفه مشغول خدمت به مردم عزیز تهران هستند. حرف و سخن اخیر درباره رفتن ایشان به دولت شایعه‌ای بیش نیست، شورای اسلامی شهر تهران همواره مطالبه خدمت بهتر به شهروندان را داشته است و از خادمان شهر حمایت می‌کند.

روز گذشته نیز میثم مظفر در خصوص شایعه‌های مطرح شده در رابطه با شایعه رفتن شهردار تهران به دولت گفت: این موضوع در حد گمانه زنی سیاسی در شبکه‌های اجتماعی است و هیچ منشأ و منبع موثقی ندارد، البته آقای رئیسی در ابتدای دولت به آقای زاکانی برای حضور در دولت پیشنهادهایی داده بودند اما آقای زاکانی برای شهرداری تهران کاندیدا و با رای اعتماد شورا انتخاب شدند.

وی ادامه داد: نمایندگان مردم در شورای شهر و مجموعه شهرداری و خود را بخشی از جبهه بزرگ خدمت‌رسانی به مردم و در کنار دولت خدمتگزار می‌دانند.

با همه این احوال باید تاکید کرد که هنوز سخنگوی شهرداری تهران در این خصوص اظهار نظری نکرده است.به نظرمی آید مدیران شهرداری که خود می‌دانند این شایعات جدی نیست، خود را وارد بازی تکذیب نکنند واحتمالا از این بازارگرمی! برای زاکانی چندان ناراضی نیز نباشند.

اصولا برای چهره‌ای چون زاکانی که برای آینده خود برنامه جاه‌طلبانه‌ای در سر می‌پروراند، حضور در بهشت بسیار راهبردی‌تر، تاثیرگذار‌تر و از همه مهم‌تر کم‌دغدغه‌تر است. با توجه به روند یک‌ساله اخیر کاملا قابل مشاهده است که او به عنوان شهردار تهران چندان خود را موظف به هماهنگی با شورای شهر تهران نمی‌بیند.[این گلایه ای است که برخی از اعضای شورای شهر تهران در تذکرات شان مطرح می کنند.]  اما او در وزارت کار نمی تواند این رویه را  با مجلس هم  داشته باشد ودر نتیجه شمشیر داموکلس استیضاح و هم‌چنین حکم عزل توسط رئیس‌جمهور را همواره بالای سرخود احساس خواهد کرد.

اوتعداد زیادی از نیروهایش را در سطوح مختلف از مدیران ارشد تا رده کارشناسی وارد شهرداری تهران کرده که چنین فرصتی در وزارت کار قاعدتا برای او فراهم نخواهد   شد.

با این توضیحات به نظرنمی رسد آرزوی رقبای اصولگرای زاکانی درباره رفتن وی ازبهشت محقق شود و جا برای تکیه زدن آنها بر کرسی شهرداری پایتخت باز شود.

تیتر یک
  • گزارش اقتصادنیوز از بازارهای جهانی؛

    اقتصادنیوز: دیروز ارزش بیت‌کوین پس از رسیدن به حوالی به ۲۴هزار و ۲۰۰ دلار، به سرعت به زیر ۲۴ هزار دلار سقوط کرده است.

از دست ندهید