انتقال پیام مهم زلنسکی به پوتین

کدخبر: 505318
اقتصادنیوز: رئیس جمهور اندونزی پس از دیدار با همتای روس خود گفت، پیام رئیس جمهور اوکراین را به او منتقل کرده است و برای میانجی‌گری بین آن‌ها آمادگی دارد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، «جوکو ویدودو» رئیس جمهور اندونزی روز پنجشنبه با «ولادیمیر پوتین» همتای روس خود در کاخ کرملین دیدار کرد.

به نوشته روزنامه «ساوث چاینا مورنینگ پست»، ویدودو که روز گذشته (چهارشنبه) با «ولودیمیر زلنسکی» رئیس جمهور اوکراین دیدار کرده بود، گفت، پیام او را به پوتین منتقل کرده است.

ویدودو که در کشورش به «جوکووی» معروف است افزود، اندونزی آمادگی دارد به شروع تعامل میان پوتین و زلنسکی برای رسیدن به صلح کمک کند.

رئیس جمهور پرجمعیت‌ترین کشور مسلمان جهان گفت: «با وجود دشواری‌های پیش آمده در اوضاع بین‌المللی، همچنان حرکت به سمت سازش و گفت‌وگوی باز حائز اهمیت است».

او با بیان اینکه اندونزی خواهان پایان هرچه سریع‌تر جنگ اوکراین است گفت: «از تمام سران کشورهای جهان دعوت می‌کنم روحیه همکاری را احیا کنند».

از سوی دیگر پوتین نیز دیدار با ویدودو را «سازنده» ارزیابی کرد و گفت: «معتقدم توافقاتی که امروز حاصل شد، موجب تقویت هرچه بیشتر همکاری روسیه و اندونزی خواهد شد».

ویدودو در حالی تلاش دارد میان مسکو و کی‌یف میانجی‌گری کند که ریاست دوره‌ای گروه ۲۰ را نیز بر عهده دارد. «ماریو دراگی» نخست‌وزیر ایتالیا روز گذشته (سه‌شنبه) در نشست گروه هفت گفته بود: «در مورد حضور رئیس جمهور پوتین در نشست گروه بیست، رئیس جمهور اندونزی او را کنار گذاشته است، حرف او قاطع است. او نخواهد آمد. ممکن است [پوتین] از راه دور حضور داشته باشد».

تیتر یک
از دست ندهید
فلای تودی