درخواست آب‌و هوایی چین از آمریکا

کدخبر: 505404
اقتصادنیوز: سخنگوی وزارت خارجه چین به حکم دیوان عالی آمریکا درباره محدود کردن توانایی این کشور برای کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای واکنش نشان داد و گفت: آمریکا باید به تعهدات بین‌المللی خود در مورد تغییرات آب و هوایی عمل کند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، سخنگوی وزارت خارجه چین از دولت آمریکا خواست تا به تعهدات بین المللی خود در خصوص تغییرات آب و هوایی پایبند باشد.

رویترز گزارش داد، ژائو لیجیان روز جمعه در واکنش به حکم دیوان عالی آمریکا در خصوص محدود کردن توانایی این کشور برای کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای گفت که آمریکا باید به تعهدات بین‌المللی خود در مورد تغییرات آب و هوایی عمل کند و اقدامی غیر از شعار دادن انجام دهد.

سخنگوی وزارت خارجه چین در جمع خبرنگاران اعلام کرد که این حکم مورد انتقاد جامعه بین‌المللی است.

ژائو افزود: ما از کشورهای توسعه یافته از جمله آمریکا می‌خواهیم که مسئولیت‌های تاریخی خود را بپذیرند و اقدام بیشتری به عمل آورند.

گفتنی است که دیوان عالی آمریکا به تازگی با صدور حکمی اختیارات آژانس حفاظت از محیط زیست این کشور را محدود کرد. برمبنای این حکم اختیارات این آژانس در جهت تنظیم انتشار گازهای گلخانه‌ای از نیروگاه‌های زغال سنگ و گاز محدود می‌شود، موضوعی که باعث نگرانی در میان دوستداران محیط زیست شده است.

تیتر یک
از دست ندهید
فلای تودی