ادعای سوریه علیه ترکیه و آمریکا/ داعشی‌ها را به اوکراین می‌فرستند

کدخبر: 506010
سفیر سوریه در روسیه گفت: ما تعجب نمی‌کنیم که ایالات متحده، غرب و ترکیه شبه‌نظامیانی از سازمان‌های تروریستی داعش و جبهه‌النصره را از ادلب به اوکراین می‌فرستند زیرا این گروه‌ها اگرچه به گونه‌ای متفاوت نامیده می‌شوند، اما ابزاری هستند که غرب علیه مردم صلح‌طلب استفاده می‌کند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، ریاض حداد، سفیر سوریه در روسیه به خبرگزاری « تاس» گفت که غرب و ترکیه اعضای گروه تروریستی داعش را به اوکراین اعزام می‌کنند.

وی اظهار داشت: ما تعجب نمی‌کنیم که ایالات متحده، غرب و ترکیه شبه‌نظامیانی از سازمان‌های تروریستی داعش و جبهه‌النصره را از ادلب به اوکراین می‌فرستند زیرا این گروه‌ها اگرچه به گونه‌ای متفاوت نامیده می‌شوند، اما ابزاری هستند که غرب علیه مردم صلح‌طلب استفاده می‌کند.

این دیپلمات سوری افزود «اینگونه آن‌ها اوکراین را به مرکز تروریست‌ها و مزدوران تبدیل می‌کنند، بدون اینکه متوجه عواقب منفی چنین سیاستی برای امنیت جهانی شوند».

پیش از این، «سرگئی ایوانف» رئیس سرویس مطبوعاتی اطلاعات خارجی روسیه گفته بود که ایالات متحده فعالانه عناصر داعش را برای مشارکت در درگیری‌ها در اوکراین به عنوان مزدور استخدام می‌کند.

خبرگزاری «اسپوتنیک» هم اخیراً به نقل از یک منبع نوشت که سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) در حال جذب عناصر داعش برای اعزام آن‌ها به اوکراین است. منبع مذکور گفت: «طبق اطلاعات موجود، سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا به صورت پویا در حال جذب نیروهای داعشی زندانی در زندان‌ها و اردوگاه‌های تحت کنترل کُردهای سوریه در شمال شرق این کشور است».

تیتر یک
  • آیا ۱۲ ایستگاه متروه تا آخر سال راه اندازی می‌شود؟

    اقتصادنیوز: با وجود تشکیل قرارگاه حمل و نقل و تاکید مدیران شهری به موضوع حمل و نقل عمومی و مترو ، هنوزجلسه ای با حضور…

از دست ندهید
فلای تودی