تصمیم جدید طالبان درباره بازگشایی مدارس دخترانه

کدخبر: 507888
اقتصادنیوز: قرار است مقام‌های وزارت‌های آموزش و پرورش و امر به معروف و نهی از منکر طالبان درباره‌ مدارس دخترانه یک نشست خبری در کابل برگزار کنند که پنجشنبه هفته جاری تصمیم نهایی در این خصوص اعلام خواهد کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، وزارت آموزش و پرورش طالبان اعلام کرد که روز پنجشنبه هفته جاری فرمان رهبر طالبان درباره بازگشایی مدارس دخترانه در افغانستان را اعلام می‌کند.

قرار است که مقام‌های وزارت‌های آموزش و پرورش و امر به معروف و نهی از منکر طالبان درباره‌ مدارس دخترانه یک نشست خبری در کابل برگزار کنند.

وزارت آموزش و پرورش طالبان، رسانه‌ها را به این نشست دعوت کرده و گفته است که موضوع نشست «باز شدن مدارس براساس فرمان ملا هبت‌الله آخوندزاده، رهبر طالبان» است.

طالبان حدود 250 روز می‌شود که دختران را از رفتن به مدارس بازداشته و با آنکه این تصمیم واکنش‌های تندی جهانی را به همراه داشته است و اما تصمیم طالبان مبنی بر مسدود ماندن مدارس به روی دختران همچنان پا برجاست.

طالبان برای چندمین بار است، که وعده بازگشایی مدارس دخترانه در افغانستان را می‌دهد و با گذشت ماه‌ها هنوز بر تعهد خود در قبال دختران افغانستان عملی نکرده است.

ناظران بین‌المللی با اشاره به دوره قبلی حکومت طالبان مبنی بر وعده‌هایی درباره وضعیت زنان و دختران در این کشور عمیقا ابراز نگرانی کرده‌اند.

پیش از این مقامات گروه طالبان به جامعه جهانی تعهد داده بود، که با آغاز سال جدید تعلیمی در افغانستان ( اول فروردین) مدارس دخترانه را باز خواهند کرد.

به گزارش فارس، حکومت سرپرست در افغانستان پس از روی کار آمدن اعلام کرد که مدارس دخترانه با مکانیسم و شیوه جدیدی بازگشایی می‌شوند اما علی‌رغم گذشت بیش از 11 ماه همچنان دختران از رفتن به مدارس در این کشور محروم هستند.

تیتر یک
  • بررسی بازار طلا و سکه در نیمه اول مرداد ۱۴۰۱

    اقتصادنیوز: بررسی قیمت سکه در نیمه اول مرداد ۱۴۰۱ نشان می دهد که این فلز گران بها در محدوده ۱۴میلیون و ۸۰۰ هزار تومان…

از دست ندهید
فلای تودی