احمد خاتمی: کشف حجاب در اماکن عمومی خلاف قانون است/ کسی از زور سخن نمی گوید

کدخبر: 509698
سید احمد خاتمی با اشاره به جلسه امروز مجلس خبرگان گفت: حجاب قانونی مانند سایر قوانین است که الزام آور است. مساله حجاب پشتوانه قرآنی دارد و از نگاه فقها جزو ضروریات دین است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، حجت الاسلام و المسلمین سید احمد خاتمی، سخنگوی هیات رئیسه مجلس خبرگان در تشریح جلسه امروز پنج شنبه ( 30 تیر) گفت: این جلسه براساس تبصره 2 ماده 15 آیین‌نامه داخلی مجلس خبرگان که در فاصله دو اجلاسیه خبرگان (حداقل دو ماه قبل از اجلاسیه بعدی) جلسه‌ای مرکب از هیات رئیسه، روسای کمیسیون‌ها و پنج نفر از اعضای خبرگان برگزار شد.  

وی افزود: تا الان که خدمت شما هستم 20 نفر از اعضای خبرگان با حضور رئیس جمهور صحبت کردند که عمدتا مسائل مطرح شده پیرامون معیشت مردم و گرانی ها و راهکارهایی که در این عرصه وجود دارد بود.

سخنگوی هیات رئیسه مجلس خبرگان گفت: اعضای خبرگان نماینده مردم هستند و باید درددل مردم را به مسئولان برسانند.

آیت الله خاتمی تشریح کرد : وزیر اقتصاد در جلسه حضور داشتند که در این رابطه توضیح دادند. در مورد برجام مواردی گفته شد که مسئولان موارد قابل توضیح را به مردم بگویند و اعلام شود برجام در چه مرحله است.

سخنگوی هیات رئیسه مجلس خبرگان افزود: مساله سوم بحث حجاب بود که متاسفانه برخی رعایت نمی کنند و حتی در اماکن عمومی کشف حجاب می کند که خلاف قانون است. باید قانون اجرا شود. کسی از زور سخن نمی گوید، حرف از اجرای قانون است. حجاب قانونی مانند سایر قوانین است که الزام آور است. مساله حجاب پشتوانه قرآنی دارد و از نگاه فقها جزو ضروریات دین است.

آیت الله خاتمی خاطر نشان کرد: اجتماع مبارکی بود هر یک از اعضا حداقل 5 دقیقه وقت داشتند صحبت کنند آقای ریسی هم در حال حاظر در حال صحبت هستند سخنان ایشان هم منطقی و قابل پذیرش است.

تیتر یک
  • ورود پول خرد به بورس، چه سیگنالی می دهد؟

    اقتصادنیوز: پس از ۳۵ روز معاملاتی بالاخره حقیقی ها دست از خروج پول خود از بازار سهام برداشتند و به این بازار نقدینگی…

از دست ندهید
فلای تودی