خبر مهم جوزف بورل درباره زمان توافق برجام

کدخبر: 511194
اقتصادنیوز: مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در توئیتی عنوان کرد که اکنون زمان تصمیم گیری برای حفظ برجام است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از همشهری آنلاین، جوسپ بورل مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در حساب کاربری خود در توئیتر نوشت: اگر می‌خواهیم توافق هسته‌ای ایران را حفظ کنیم، اکنون زمان تصمیم گیری است. 

 

حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه ایران روز چهارشنبه در گفتگوی تلفنی با جوسپ بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا آخرین وضعیت گفت وگو برای رفع تحریم‌ها را مورد بررسی و تبادل نظر قرار داد. 
وزیر امور خارجه در این گفت وگوی تلفنی ضمن قدردانی از تلاش‌های بورل و انریکه مورا معاون وی اظهار داشت: هیچ تردیدی در اراده دولت جمهوری اسلامی ایران برای رسیدن به یک توافق خوب، قوی و پایدار وجود ندارد. 

 امیرعبداللهیان تأکید کرد: اگر آمریکا با واقع بینی در مسیر دستیابی به راه حل و حصول توافق گام بردارد، توافق خوب قابل دسترس همه طرف‌ها خواهد بود. 

وزیر امور خارجه یاد آور شد: جمهوری اسلامی ایران از آغاز مذاکرات تاکنون همواره حسن نیت و اراده جدی خود را برای رسیدن به توافق نشان داده است. 

امیرعبداللهیان با اشاره به متن ارائه شده اخیر از سوی بورل تاکید کرد: ایران از تداوم مسیر دیپلماسی و مذاکره استقبال می‌کند. آمریکا همواره اظهار می‌دارد که خواهان توافق است، پس باید در متن توافق و در عمل این رویکرد مشاهده شود. 

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا نیز در این گفتگو اظهار داشت: طرف ایرانی تاکنون اراده مثبت و جدی در روند مذاکرات از خود نشان داده و اکنون زمان آن است که مذاکرات به نتیجه مطلوب برسد. 

بورل بار دیگر بر آمادگی خود و معاونش برای تسهیل و تسریع این روند از طریق ارتباط و رایزنی با همه طرف‌ها تأکید کرد. 

تیتر یک
از دست ندهید
فلای تودی