تحلیل وال استریت از مذاکرات برجام/ تهران توافق نهایی را می پذیرد؟

کدخبر: ۵۱۳۴۹۳
اقتصادنیوز: وال استریت ژورنال نوشت: مذاکره کننده ارشد اتحادیه اروپا عصر یکشنبه گفت که مذاکرات ایران و آمریکا برای احیای توافق هسته‌ای ۲۰۱۵ نزدیک به اتمام است. با این وجود، هنوز مشخص نیست که آیا تهران توافق نهایی را می‌پذیرد یا خیر.
تحلیل وال استریت از مذاکرات برجام/ تهران توافق نهایی را می پذیرد؟

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از انتخاب، این روزنامه در ادامه آورده است: انریکه مورا، هماهنگ کننده این مذاکرات گفت که متن توافق ممکن است در ساعات آینده نهایی شود. با این حال، ایران باید تصمیم بگیرد که آیا مطالبه اش مبنی بر احیای برجام تنها در صورت بستن پرونده تحقیقات آژانس را کنار می‌گذارد یا نه.

خبر مهم دیپلمات اتحادیه اروپا/مذاکرات تمام شد

محتمل ترین سناریو برای مذاکرات وین /برجام در برزخ!

با این حال، ایران در مذاکرات اصرار دارد که برای احیای برجام، پرونده تحقیقات آژانس انرژی اتمی در مورد پیدا شدن مواد هسته‌ای اعلام نشده در این کشور باید بسته شود. چند دیپلمات غربی روز یکشنبه گفتند که تهران در مذاکرات چند روز گذشته این شرط را مورد تاکید قرار داده، اما توافقی در این زمینه وجود ندارد.

معرفی مهمترین محل اختلافات در مذاکرات وین!

با این حال، مقامات غربی گفته‌اند که ایران باید با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی همکاری کند و تاکید کرده‌اند که برای خاتمه دادن تحقیقات یا تعیین ضرب‌الاجل مشخص برای کار آژانس مداخله نمی‌کنند.

یکی از دیپلمات‌های غربی گفت که در متن توافقی که روی آن کار می‌شود، هیچ اشاره‌ای به درخواست‌های ایران برای بستن تحقیقات آژانس وجود نخواهد داشت.

روز دوشنبه به دلیل روز عاشورا، هیچ مذاکره رسمی صورت نخواهد گرفت. با این حال، هدف این است که متن نهایی برای تصمیم گیری نهایی در روز‌های آینده آماده باشد. مشخص نیست که مذاکره کننده ارشد ایرانی، علی باقری کنی، ابتدا برای رایزنی به تهران باز می‌گردد یا نه.

تیتر یک
از دست ندهید
کارگزاری مفید