فوری/ بازداشت یک جاسوس اسرائیلی در کرمان

کدخبر: ۵۲۶۸۷۰
اقتصادنیوز: رئیس کل دادگستری استان کرمان از بازداشت فردی به اتهام جاسوسی برای سرویس اطلاعاتی اسرائیل در این استان خبر داد.
فوری/ بازداشت یک جاسوس اسرائیلی در کرمان

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از روابط عمومی دادگستری استان کرمان‌،‌حجت‌الاسلام و‌المسلمین ابراهیم حمیدی اظهار داشت: در پی اقدامات فنی و اطلاعاتی گسترده و منسجم سربازان گمنام امام زمان (عج) در سازمان اطلاعات سپاه، یکی از افراد مرتبط با سرویس اطلاعاتی رژیم صهیونیستی که قصد انجام اقدامات ضد امنیتی در استان کرمان را داشت در یک اقدام پیش دستانه شناسایی و دستگیر شد.

وی با بیان اینکه فرد دستگیر شده زیرپوشش شغل آزاد و تجارت در کشور فعالیت داشته است، گفت: متهم چندین سفر به کشورهای مختلف با هدف انتقال اطلاعات و همچنین آموزش جهت اقدامات ضد امنیتی و خرابکارانه از طریق ارتباط با افسران اطلاعاتی را داشته است که آخرین سفر وی به یکی از کشورهای همسایه بوده است.

رئیس کل دادگستری استان کرمان تصریح کرد: متهم با استفاده از بستر فضای مجازی و همچنین از طریق نرم افزارهای متعدد رمزنگاری شده، اقدام به ارتباط با سازمان‌ها و ارگان‌های نظامی و اطلاعاتی رژیم غاصب صهیونیستی کرده بود که براساس اشراف سازمان اطلاعات سپاه بر فضای مجازی این توطئه نیز کشف و خنثی شد.

وی افزود: متهم ضمن جمع آوری برخی اطلاعات، قصد خروج از کشور و دیدار با یکی از عوامل اطلاعاتی رژیم صهیونیستی در یکی از کشورهای منطقه و دریافت ماموریت جدید را داشت که قبل از خروج از کشور دستگیر شد.

 

تیتر یک
کارگزاری مفید