درخواست نماینده سازمان ملل از طرف‌های درگیر در یمن

کدخبر: ۵۲۹۳۵۲
اقتصادنیوز: فرستاده ویژه دبیرکل سازمان ملل متحد در امور یمن همه‌ی طرف‌های درگیر در یمن را به خویشتنداری دعوت کرد.
درخواست نماینده سازمان ملل از طرف‌های درگیر در یمن

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا ، هانس گروندبرگ فرستاده ویژه دبیرکل سازمان ملل متحد در امور یمن در سخنانی اظهار داشت: همه طرف‌ها در یمن باید خویشتنداری را درپیش بگیرند.
وی افزود: ما همچنین از همه طرف‌ها میخواهیم که تلاش‌هایشان را برای تمدید آتش‌بس بیشتر کنند.

حملات شدید پهپادی به یک نفتکش در بندر «الضبه» یمن
الجزیره گزارش داد، این اظهارات پس از آن بیان شد که عربستان سعودی در اقدامی تجاوزکارانه، مناطق مرزی در استان صعده واقع در شمال یمن را هدف حملات توپخانه‌ای خود قرار داد.
عربستان سعودی عصر امروز (شنبه) مناطق مختلف شهرستان مرزی «شدا» در غرب استان صعده واقع در شمال یمن را به شدت گلوله باران کرد.
المیادین گزارش داد که ائتلاف سعودی مناطق مختلف شهرستان مرزی «شدا» در صعده را هدف حمله توپخانه‌ای خود قرار داده است.
این حمله توپخانه‌ای عربستان در حالی صورت می‌گیرد که نیروهای مسلح یمن دیروز با انجام عملیات پهپادی در بندر الضبه استان حضرت موت در شرق یمن، مانع قاچاق و غارت نفت یمن شدند.
سرتیپ یحیی سریع سخنگوی نیروهای مسلح یمن در بیانیه‌ای اعلام کرد که عملیات پهپادی صورت‌گرفته در بندر الضبه (شرق یمن) تنها یک ضربه هشداردهنده ناچیز بود که با هدف جلوگیری از غارت و قاچاق نفت صورت گرفت.
یحیی سریع تأکید کرد که تمدید آتش بس یمن منوط به پرداخت حقوق همه کارکنان دولت، ورود بدون مشکل کشتی‌های نفت و گاز و کالاهای تجاری به بندر حدیده و عدم مانع‌تراشی برای پروازهای تجاری است.

تیتر یک
از دست ندهید
کارگزاری مفید