بایدن تمایلی به مذاکره با ایران ندارد

نتانیاهو پیروز شده و بعید است مذاکرات برجام از سر گرفته شود /افراطیون به برجام خواهند تاخت

کدخبر: ۵۳۲۴۷۶
قاسم محب‌علی در گفت‌وگویی که با «شرق» داشت به این نکته اشاره کرد که شرایط برای بنیامین نتانیاهو یا هر فردی که در اسرائیل به‌عنوان نخست‌وزیر جدید انتخاب شود، بسیار ایده ال است؛ چرا‌که آمریکا و دولت بایدن بارها در یک ماه گذشته عنوان کرده‌اند که فعلا تمایلی به مذاکره با ایران برای احیای برجام ندارند و حتی آن را از اولویت‌های دستور کار سیاست خارجی خود هم خارج کرده‌اند.
نتانیاهو پیروز شده و بعید است مذاکرات برجام از سر گرفته شود /افراطیون به برجام خواهند تاخت

به گزارش اقتصادنیوز، روزنامه شرق نوشت:

 با بازگشت جریان راست رادیکال و بنیامین نتانیاهو به عرصه قدرت با پیروزی در انتخابات  هفته گذشته در سرزمین‌های اشغالی بعید نیست روزنه‌های باقی‌مانده دیپلماسی هم کمتر شوند.

در‌حالی‌که تهران با فرصت‌های قبلی و پیش از قدرت‌گیری بی‌بی می‌توانست در سایه حصول توافق او را در یک فضای انفعالی قرار دهد؛ ولی اکنون نتانیاهو با موج‌سواری روی این شرایط می‌تواند به فضای ضدایرانی کنونی دامن بزند.

هشدارهای جمیله کدیور به مسئولان ایران /معذرت خواهی کنید /با پدیده نفوذ مقابله کنید 

پنجاه روز بی‌خبری مطلق از احمدی‌نژاد

قیمت بنزین در آستانه گران شدن /روزنامه شهرداری:دولت تا کی می خواهد قیمت فعلی بنزین را حفظ کند؟

در همین راستا قاسم محب‌علی در گفت‌وگویی که با «شرق» داشت به این نکته اشاره کرد که شرایط برای بنیامین نتانیاهو یا هر فردی که در اسرائیل به‌عنوان نخست‌وزیر جدید انتخاب شود، بسیار ایده ال است؛ چرا‌که آمریکا و دولت بایدن بارها در یک ماه گذشته عنوان کرده‌اند که فعلا تمایلی به مذاکره با ایران برای احیای برجام ندارند و حتی آن را از اولویت‌های دستور کار سیاست خارجی خود هم خارج کرده‌اند.

مدیر کل خاورمیانه وزارت امور خارجه اعتقاد دارد با این اوضاع با قدرت‌گیری نتانیاهو فضا به سمتی پیش رفت که حتی اگر بایدن بخواهد در چند ماه آینده مذاکرات را مجددا آغاز کند، با بیشترین فشار، کارشکنی و هجمه مواجه شود.

کارشناس ارشد خاورمیانه عربی با بیان اینکه جریان‌های افراطی از همدیگر تغذیه می‌کنند، بر این نکته تأکید دارد که حضور احتمالی نتانیاهو در سمت نخست‌وزیری و به موازات آن قدرت‌گیری حزب جمهوری‌خواه در انتخابات میان‌دوره‌ای کنگره عملا زمینه را به سمت انسداد کامل در مسیر احیای برجام پیش خواهد برد و چون در آن سو هم شاهد یکدست‌سازی قدرت در داخل کشور هستیم و جریان‌های افراطی در دو طرف به برجام خواهند تاخت، بسیار بعید به نظر می‌رسد که دیگر مذاکرات از سر گرفته شود؛ حتی در صورت آغاز مذاکرات دور از ذهن است که شاهد به نتیجه رسیدن گفت‌وگوها و حصول توافق باشیم.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی