واکنش روسیه به خبر دیدار احتمالی لاوروف و بلینکن

کدخبر: ۵۳۳۹۸۶
اقتصادنیوز: معاون وزیر خارجه روسیه در واکنش به خبری درباره دیدار احتمالی وزیر خارجه این کشور با بلینکن گفت: دلیلی برای دیدار سرگئی لاوروف و وزیر خارجه آمریکا وجود ندارد.
واکنش روسیه به خبر دیدار احتمالی لاوروف و بلینکن

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، سرگئی ریابکوف در گفت و گو با اسپوتنیک اعلام کرد: مسکو پیشنهادی برای دیدار سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه با آنتونی بلینکن همتای آمریکایی وی در حاشیه اجلاس گروه ۲۰، در اندونزی ارائه نکرده است.

راز ناکامی جمهوری خواهان در انتخابات؛ هراس از قلدر بزرگ حزب!

وی تصریح کرد: آمریکا از مواضع ما در همه حوزه ها آگاه است و ما هم به خوبی رویکردها و اولویت های آنها را می شناسیم و دلیلی برای این دیدار، از جانب ما وجود ندارد.

این در حالی است که ند پرایس سخنگوی وزارت خارجه آمریکا هم روز پنج شنبه اعلام کرده بود که آمریکا در حال حاضر برنامه‌ای برای دیدار احتمالی بین بلینکن و لاوروف در اجلاس گروه ۲۰ ندارد.

به گزارش ایرنا، بسیاری از کارشناسان جنگ اوکراین را جنگ کرملین و کاخ سفید می دانند و معتقدند در صورت گفت‌وگوی سازنده بین مقامات ارشد روسیه و آمریکا این جنگ می تواند خاتمه یابد.

شروع جنگ اوکراین تنش ها بین مسکو و غرب را تشدید کرده و به کمبود انرژی، مواد غذایی و تورم افسارگسیخته در اروپا، آمریکا و سایر نقاط جهان دامن زده است.

تیتر یک
از دست ندهید
کارگزاری مفید