درخواست جنجالی مکرون درباره برجام

کدخبر: ۵۳۴۷۰۰
اقتصادنیوز: امانوئل مکرون رئیس‌جمهور فرانسه، خواستار ارائه چارچوب جدید برای برجام شد.
درخواست جنجالی مکرون درباره برجام

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، «امانوئل مکرون» رئیس‌جمهور فرانسه، در مصاحبه با یک رادیوی فرانسوی مدعی شد که چارچوب جدید برای توافق هسته‌ای ایران (برجام) نیاز هست.

به گزارش رویترز، مکرون در این مصاحبه اظهارات مداخله جویانه خود درباره وضعیت سیاسی در ایران را تکرار کرد و با اشاره به اغتشاشات اخیر مدعی شد: «این مسئله وضعیت را بسیار تغییر داده است.»

بسته تحریمی جدید اروپا علیه سپاه/ آلمان مدعی شد

این درحالیست که ایران هفته گذشته اعلام کرد کرد در راستای درخواستی که مقام‌های غربی برای توضیح درباره آثار اورانیوم غنی شده در ۳ سایت هسته‌ای خواستند، موافقت می‌کند بازرسان آژانس بین‌المللی انرژی هسته‌ای به ایران سفر کرده و از این سایت‌ها بازدید کنند.

پیشتر نیز سه کشور اروپایی انگلیس، فرانسه و آلمان در بیانیه‌ای به موضع‌گیری علیه ایران پرداختنه و مدعی شدند: «فعالیت‌های بی‌ثبات‌کننده ایران در خاورمیانه و منطقه را محکوم می‌کنیم و متعهد می‌شویم با آنها مقابله کنیم. ما تضمین می کنیم که ایران به سلاح هسته ای دست پیدا نخواهد کرد. از همکاری ناکافی ایران با آژانس بین المللی انرژی اتمی نگران هستیم.»

قبل از آن نیز «رافائل گروسی» دبیر کل آژانس بین‌المللی، ادعا‌ها درباره مسائل پادمانی را تکرار کرد و مدعی شد که پیشرفتی در زمینه حل‌وفصل مسائل باقی‌مانده صورت نگرفته است. گروسی پیش‌تر نیز در پاسخ به خبرنگار رویترز درباره برجام مدعی شده بود که مذاکرات بر سر توافق هسته‌ای ایران به بن‌بست رسیده است.

تیتر یک
از دست ندهید
کارگزاری مفید