هشدار موشکی کره شمالی به آمریکا/ پشیمان خواهی شد

کدخبر: ۵۳۵۳۲۷
ستاد مشترک ارتش کره جنوبی در بیانیه‌ای اعلام کرد، ارتش کره جنوبی پرتاب یک موشک بالستیک کوتاه برد توسط کره شمالی به سمت دریای ژاپن را شناسایی کرده است.
هشدار موشکی کره شمالی به آمریکا/ پشیمان خواهی شد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، کره شمالی همزمان با اینکه نسبت به "پاسخ نظامی قاطعانه‌تر" به اقدامات آمریکا و متحدانش برای تقویت حضور امنیتی در منطقه هشدار داد، یک موشک بالستیکی را امروز (پنجشنبه) شلیک کرد و گفت، واشنگتن در حال انجام "قماری است که از آن پشیمان خواهد شد."

به گزارش خبرگزاری رویترز، ارتش کره جنوبی اعلام کرد، این موشک بالستیک از شهر "وونسان" در ساحل شرقی کره شمالی در ساعت ۱۰:۴۸ صبح به وقت محلی شلیک شد.

واکنش بایدن به پیروزی جمهوری‌خواهان

ستاد مشترک ارتش کره جنوبی در بیانیه‌ای اعلام کرد، ارتش کره جنوبی پرتاب یک موشک بالستیک کوتاه برد توسط کره شمالی به سمت دریای ژاپن را شناسایی کرده است.

این پرتاب موشکی در کمتر از دو ساعت پس از آن انجام شد که «چو سون هی» وزیر امور خارجه کره شمالی نشست سه‌جانبه اخیر میان آمریکا، کره جنوبی و ژاپن را به باد انتقاد گرفت و افزود، رهبران این کشورها گرد هم جمع شده‌اند تا آزمایش‌های موشکی و تسلیحاتی پیونگ‌یانگ را نقد کنند.

داعش مسئولیت حادثه تروریستی ایذه را پذیرفت؟+عکس

طی این گفت‌گوهای سه‌جانبه مذکور، جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا مجددا بر تعهد خود نسبت به "تقویت بازدارندگی و دفاع از دو متحد دیگر آسیایی" تاکید کرد.

وزیر امور خارجه کره شمالی گفت: رزمایش‌های جنگی و متخاصم این سه کشور نتوانستند جلوی کره شمالی را بگیرند اما تهدیدی جدی و واقعی را برای خودشان رقم زدند.

چو سون هی در بیانیه‌ای که توسط خبرگزاری رسمی کره شمالی موسوم به KCNA منتشر شد، اعلام کرد: هرچه ایالات متحده به همراه متحدانش نسبت به مسئله بازدارندگی تمایل بیشتری نشان دهند و هرچه آن‌ها فعالیت‌های نظامی تحریک‌آمیز خود را تشدید کنند، واکنش نظامی کره شمالی شدیدتر و قاطعانه‌تر خواهد شد.

وی افزود: آمریکا باید بداند که در حال انجام قماری است که بعدا نسبت به آن پشیمان خواهد شد.

سخنگوی وزارت دفاع کره جنوبی اعلام کرد، این نشست سه جانبه میان کشورهای مزبور با هدف مقابله با "تهدیدات هسته‌ای و موشکی کره شمالی" برگزار شد.

کره شمالی از ابتدای سال جاری میلادی آزمایش‌های موشکی متعددی را به خصوص در پاسخ به رزمایش‌های مشترک آمریکا و کره جنوبی انجام داده است و از طرفی این دو کشور متحد ادعا می‌کنند که پیونگ‌یانگ در حال آماده شدن برای آزمایش هسته‌ای است. رهبران ژاپن، کره جنوبی و آمریکا روز یکشنبه در حاشیه نشست شرق آسیا در کامبوج با یکدیگر دیدار کردند و نسبت به پاسخی سازمان‌یافته به برنامه‌های موشکی و هسته‌ای کره شمالی متعهد شدند.

همچنین کره شمالی روز چهارشنبه به ژاپن هشدار داد که اگر آزار و اذیت ادعایی اتباعش که ساکن ژاپن هستند ادامه یابد، این کشور "بهای بسیار سنگینی" را پرداخت خواهد کرد.

تیتر یک
کارگزاری مفید