ورود وزیر خارجه روسیه به این نشست ممنوع شد

کدخبر: ۵۳۵۹۸۸
وزارت خارجه روسیه اعلام کرد که تصمیم لهستان مبنی بر ممنوعیت ورود وزیر خارجه روسیه به نشست ماه آینده سازمان امنیت و همکاری اروپا (OSCE) در لودز، "بی‌سابقه و غیرقابل قبول" است.
ورود وزیر خارجه روسیه به این نشست ممنوع شد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، وزارت خارجه روسیه اعلام کرد که تصمیم لهستان مبنی بر ممنوعیت ورود وزیر خارجه روسیه به نشست ماه آینده سازمان امنیت و همکاری اروپا (OSCE) در لودز، "بی‌سابقه و غیرقابل قبول" است.

به گزارش راشا تودی، این بیانیه وزارت امور خارجه روسیه یک روز پس از آن منتشر شد که ورشو تایید کرد که به دلیل تحریم اتحادیه‌ اروپا علیه مقامات روسی، از ورود سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه به این نشست جلوگیری خواهد شد.

آقای رئیسی از ریاست جمهوری استعفا دهید/ پیشنهاد متفاوت مشاور آیت الله هاشمی به رئیس جمهور

در بیانیه وزارت امور خارجه روسیه آمده است: «این تصمیم تحریک‌آمیز و بی‌سابقه ورشو که در حال حاضر ریاست سازمان امنیت و همکاری اروپا را برعهده دارد، نه تنها باعث بی‌اعتباری کشورش شده بلکه صدمات غیرقابل جبرانی را به کل این سازمان وارد کرده است. لهستان از طریق ریاستش در این نشست، اساس و بنیان سازمان امنیت و همکاری اروپا را به طور کلی نابود می‌کند و چنین حمله غیرقابل قبولی علیه روسیه بیانگر عملکرد ضد و نقیض لهستان درخصوص ریاستش است.»

این وزارتخانه در ادامه افزود: «ورشو و متحدان غربی با اقدامات خود سازمان امنیت و همکاری اروپا را به سمت پرتگاه و نابودی سوق می‌دهند. ما می‌دانیم که علی‌رغم چنین اتفاقات غیرقابل قبولی، تمامی سیاستمداران عاقل دیدگاه روسیه را به اشتراک می‌گذارند.»

نقشه جدید روسیه برای اوکراین/ ادعای انگلیس علیه ایران

همچنین پیش از نشست سازمان امنیت و همکاری اروپا در ژوئیه در بیرمنگام، انگلیس و مقامات این کشور در راستای تحریم‌های اعمال‌شده علیه مسکو به دلیل حمله‌اش به اوکراین، از صدور ویزا به اعضای هیئت روسی خودداری کرده بودند.


 

تیتر یک
از دست ندهید
کارگزاری مفید