سخنگوی وزارت خارجه روسیه:

آژانس انرژی اتمی باید عامل حملات به نیروگاه زاپوریژیا را مشخص کند

کدخبر: ۵۳۶۳۴۴
اقتصادنیوز: وزارت خارجه روسیه اعلام کرد آژانس بین‌المللی انرژی اتمی باید مشخص کند دقیقا چه کسی حملات به نیروگاه اتمی زاپوریژیا را انجام داده است.
آژانس انرژی اتمی باید عامل حملات به نیروگاه زاپوریژیا را مشخص کند

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا ، «ماریا زاخارووا» سخنگوی وزارت خارجه روسیه گفت که مسکو تمام اطلاعات موجود در این زمینه را به آژانس ارسال کرده است و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی (IAEA) باید موضعی مسئولانه اتخاذ کند و به وضوح عاملانی که حملات علیه نیروگاه هسته‌ای زاپوریژیا را انجام می‌دهند را مشخص کند.

زاخارووا در ادامه افزود: ما معتقدیم که رهبری آژانس باید در چنین شرایط بی‌سابقه‌ای موضعی مسئولانه اتخاذ کند زیرا به عنوان یک نهاد بین المللی معتبر و مستقل، زمان آن فرا رسیده است که از محکومیت ها و مطالبات انتزاعی برای توقف بمباران نیروگاه زاپوریژیا گذر کند و و به طور واضح و بدون ابهام به کسانی که حملات را انجام می دهند اشاره شود.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی روسیه گفت: مسکو نیز به نوبه خود تمام اطلاعات موجود در مورد این موضوع را به آژانس ارسال کرده است و زمان آن فرا رسیده است که همه چیز مشخص شود در غیر این صورت اقدامات اوکراین علیه نیروگاه زاپوریژیا هرگز متوقف نخواهد شد.

تیتر یک
  • تحلیلگران کیتکو پیش‌بینی کردند؛

    اقتصادنیوز: آخرین نظرسنجی هفتگی طلای کیتکو نیوز نشان می دهد که تحلیلگران وال استریت و سرمایه گذاران خرده فروشی مین…

کارگزاری مفید