هشدار ترامپ درباره حمله اتمی روسیه/ 24 ساعته به جنگ اوکراین پایان می دهم!

کدخبر: ۵۵۱۴۸۷
رئیس جمهور سابق آمریکا نوشت: تصمیم دولت جو بایدن برای ارسال تانک به اوکراین می‌تواند به حمله اتمی از سوی روسیه منجر شود.
هشدار ترامپ درباره حمله اتمی روسیه/ 24 ساعته به جنگ اوکراین پایان می دهم!

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، در ادامه اظهار نظرهای «دونالد ترامپ» رئیس جمهور سابق آمریکا درباره جنگ روسیه با اوکراین و بی‌کفایتی دولت کنونی کاخ سفید در این‌باره، او این بار به خودستایی از توانایی ادعایی‌اش برای پایان دادن به درگیری پرداخت.

ترامپ بامداد امروز (جمعه) در صفحه شخصی خود در شبکه اجتماعی تروث نوشت: «اگر من رئیس جمهور [آمریکا] بودم، جنگ روسیه و اوکراین هرگز اتفاق نمی‌افتاد، ولی حتی اکنون هم اگر رئیس جمهور باشم، می‌توانم در عرض ۲۴ ساعته با مذاکره به این جنگ وحشتناک و شدید خاتمه دهم».

فوری/ انفجارهای قوی در نیروگاه هسته ای اوکراین

به نوشته وبگاه «نیوزویک» وی روز پنجشنبه هم در پست دیگری هشدار داده بود که تصمیم دولت «جو بایدن» رئیس جمهور آمریکا برای ارسال تانک به اوکراین می‌تواند به حمله اتمی از سوی روسیه منجر شود.

دولت آمریکا روز چهارشنبه اعلام کرده بود که ۳۱ دستگاه تانک «آبرامز ام۱» را به اوکراین ارسال می‌کند و آلمان هم باید در مقابل، تانک‌های لئوپارد خود را به کی‌یف بدهد.

این تصمیم دولت آمریکا سرانجام به اختلاف نظر ایجاد شده بین کشورهای غربی و آلمان که موافقتش با ارسال تانک‌های لئوپارد به اوکراین را مشروط به اقدام مشابه نخست آمریکا در ارسال تانک‌هایش به اوکراین کرده بود پایان می‌دهد.

متحدان غربی اوکراین  که از ابتدای سال ۲۰۲۳ تلاش کرده‌اند موج ارسال تسلیحات برای کی‌یف را با ارسال تسلیحات سنگین جدید و بی‌سابقه‌ تشدید کنند، در هفته‌های اخیر با مانور روی اینکه روسیه قصد تجمیع و تدارک قوایش برای اجرای دور جدیدی از حملات سنگین در اوکراین را دارد آلمان را برای موافقت با ارسال تانک‌های پیشرفته لئوپارد به اوکراین تحت فشار گذاشتند.

«دیمیتری پسکوف» سخنگوی کرملین نیز با بیان اینکه تحویل تانک‌های آبرامز آمریکایی به کی‌یف یک ایده شکست خورده است، گفت که این تانک‌ها نیز مانند دیگر ادوات جنگی اوکراین ارسالی در آتش خواهند سوخت. 

تیتر یک
از دست ندهید
کارگزاری مفید