نگرانی عمیق دبیرکل ناتو از قابلیت‌های جدید نظامی چین

کدخبر: ۵۵۲۳۰۵
اقتصادنیوز: دبیرکل ناتو چین را یک چالش خواند؛ زیرا پکن در حال سرمایه گذاری هنگفتی بر قابلیت های جدید نظامی از جمله موشک‌های دوربرد است که می‌توانند به تمام خاک ناتو برسند.
نگرانی عمیق دبیرکل ناتو از قابلیت‌های جدید نظامی چین

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، «ینس استولتنبرگ» دبیرکل ناتو امروز دوشنبه در سخنانی ادعا کرد: چین همچنین یک چالش به شمار می‌رود؛ زیرا می‌بینیم که پکن در حال سرمایه گذاری هنگفتی روی قابلیت‌های جدید نظامی از جمله موشک‌های دوربرد است که می‌توانند به تمام خاک ناتو برسند!

آماده‌سازی ارتش آمریکا برای جنگ با چین

خبرگزاری اسپوتنیک گزارش داد، دبیرکل ناتو در این ارتباط ادامه داد: البته این منطقه (شبه جزیره کره) نیز سلاح‌های هسته‌ای پیشرفته، توانایی‌های دریایی وجود دارد.

«ینس استولتنبرگ» اضافه کرد: در ژوئن سال ۲۰۲۲، ناتو در نشست سران خود در مادرید یک مفهوم راهبردی جدید را مورد پذیرش قرار داد. این مفهوم، سند کلیدی سازمان است که ارزش‌ها و اهداف اتحادیه را تأیید کرده و برآورد جمعی از وضعیت امنیتی ارائه می‌دهد. مفهوم ۲۰۲۲ می‌گوید که جاه طلبی‌های اعلام شده و سیاست‌های قهری چین منافع، امنیت و ارزش‌های ناتو را به چالش می‌کشد!

این در حالیست که «مائو نینگ» (Mao Ning) سخنگوی وزارت خارجه چین پیشتر در کنفرانس مطبوعاتی هفتگی خود در خصوص سیاست‌های خصمانه واشنگتن در پاسخ به سوال خبرنگار خبرگزاری «تاس» پیرامون سیاست‌های آمریکا تصریح کرد: پکن به صیانت از صلح، ثبا و پیشرفت در جهان متعهد است. اما طرف‌ های مرتبط نیز باید از اتهامات بی‌ اساس و بدنام کردن چین دست بردارند، از رویارویی و ایجاد دشمنان خیالی دست بردارند، ناتو را به ابزاری برای تداوم هژمونی و بی ثبات کردن جهان تبدیل نکنند.

تیتر یک
از دست ندهید
کارگزاری مفید