فوری / آمریکا بالن جاسوسی چین را سرنگون کرد + فیلم

کدخبر: ۵۵۳۲۶۳
اقتصادنیوز: بالون چینی که در حال پرواز بر فراز حریم هوایی آمریکا بود، سرنگون شد.
فوری / آمریکا بالن جاسوسی چین را سرنگون کرد + فیلم

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، آمریکا بالون چینی را بر فراز سواحل کارولینا سرنگون کرده است.

شبکه های خبری سی ان ان و فاکس نیوز گزارش دادند که آمریکا بالون چینی را بر فراز سواحل کارولینا سرنگون کرده است.

همه چیز درباره جاسوسی بالونی چین از آمریکا

 رسانه های آمریکایی روز شنبه به وقت محلی  اعلام کردند که ارتش آمریکا بالون چینی را در سواحل کارولینا سرنگون کرد. خبرگزاری آمریکایی آسوشیتدپرس با اعلام سرگونی بالون چینی بر فرار ساحل ایالت کارولینای جنوبی در شرق آمریکا اعلام کرد عملیات جستجوی بقایای آن در حال انجام است.

آمریکا به حمایت‌های پرهزینه خود از رژیم تروریستی اسرائیل خاتمه دهد

مقامات آمریکایی که نخواستند نامشان فاش شود، به آسوشیتدپرس گفتند که جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا با انجام این عملیات موافقت کرده بود.

به گزارش آسوشیتدپرس، چهار مقام آمریکایی پیشتر گفته بودند که این عملیات  قرار است  بر فراز اقیانوس اطلس انجام شود تا ارتش آمریکا بتواند بقایای این بالون را برای بررسی  بازیابی  کند.

طبق گزارش ها, بعدازظهر شنبه و پیش از سرنگون شدن این بالون, جنگنده های آمریکایی  در سواحل میرتل بیچ در  کارولینای جنوبی، دیده شده بودند.

جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا روز شنبه به وقت محلی گفت که آمریکا به مساله بالون چینی که در حال پرواز بر فراز آمریکا است، "رسیدگی خواهد کرد".

بایدن این اظهارات را در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا آمریکا این بالون را ساقط خواهد کرد بیان کرد.

هشدار روسیه به شرکت‌کنندگان در نشست اتحادیه اروپا-اوکراین

وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) روز پنجشنبه به وقت محلی اعلام کرد که پرواز یک بالون نظارتی چین را بر فراز ایالات متحده شناسایی کرده است. پاتریک رایدر سخنگوی پنتاگون روز جمعه به وقت محلی گفت: ما می دانیم که این بالون چینی (نظارتی) توانایی مانور دارد. پنتاگون انتظار دارد که این بالون چند روز دیگر بر فراز حریم هوایی آمریکا به حرکت خود ادامه دهد.

به گفته سخنگوی پنتاگون، این بالون اکنون مسیر خود را تغییر داده و در ارتفاع ۱۸۳۰۰ متری در مرکز آمریکا به سمت شرق درحال حرکت است.

تیتر یک
از دست ندهید
کارگزاری مفید