راهکار عجیب انگلیس برای خاتمه دادن به جنگ اوکراین

کدخبر: ۵۵۳۴۴۲
وزیر خارجه انگلیس گفته که تسلیح اوکراین برای نبرد با روسیه تنها مسیر رسیدن به صلح است.
راهکار عجیب انگلیس برای خاتمه دادن به جنگ اوکراین

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، در ادامه سیاست‌های غرب برای دامن زدن به ناآرامی‌ها در اوکراین، «جیمز کلورلی» وزیر خارجه انگلیس در مقاله‌ای که امروز (یکشنبه) در روزنامه انگلیسی «گاردین» نیز به چاپ رسیده، مدعی شده است که تسلیح اوکراین، «تنها مسیر رسیدن به صلح است».

وی در این اظهارات در حالیکه بیشتر بوی جنگ می‌دهد تا صلح، گفته است: «کمک به تسلیح اوکراین برای دفاع از خود در برابر روسیه، سریع‌ترین راه برای دستیابی به صلح است».

وزیر دفاع اوکراین در آستانه برکناری!

کلورلی در آستانه سفر روز سه‌شنبه خود به جزیره مالت که از اول فوریه ریاست دوره‌ای شورای امنیت سازمان ملل را برعهده گرفته است، در مقاله‌ای در روزنامه «تایمز» مالت نوشت:«پوتین مانند همه حاکمان خودکامه تنها به قدرت مخالفان خود پاسخ می‌دهد. او طرح 10 نکته‌ای ولودیمیر زلنسکی (رئیس‌جمهور اوکراین) برای صلح را در دسامبر گذشته رد کرد و به همین دلیل است که انگلیس و دوستان اوکراین هر آن‌چه را می‌توانند در حال انجام دادن هستند تا اوکراین در میدان نبرد به پیروزی برسد و به همین دلیل است که من خوشحالم که آلمان و آمریکا در حال پیوستن به انگلیس در ارسال تانک به اوکراین هستند».

وی با اشاره به این موارد نتیجه‌گیری کرد: «دادن ابزار مورد نیاز به اوکراین برای پایان دادن به این کار، سریع‌ترین و در حقیقت تنها مسیر به سوی صلح است».

انگلیس همچون آمریکا از جمله کشورهای غربی بودند که با فشار تحریم‌ها علیه روسیه و عرضه تسلیحات به اوکراین، بیش از پیش به آتش ناآرامی‌ها در اوکراین دامن زده‌اند و در همین راستا، «ریشی سوناک» نخست وزیر انگلیس ماه گذشته،در تماس تلفنی با زلنسکی وعده ارسال دو تانک چلنجر به اوکراین را داده بود.

مسکو هشدار داده است که تسلیحات غرب به اوکراین، هدف اصلی ارتش روسیه قرار خواهند گرفت.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی