نیکی هیلی وارد انتخابات ریاست جمهوری آمریکا شد

کدخبر: ۵۵۵۳۶۸
اقتصادنیوز: سفیر سابق آمریکا در سازمان ملل از نامزدی خود برای دوره بعدی ریاست جمهوری در این کشور خبر داد.
نیکی هیلی وارد انتخابات ریاست جمهوری آمریکا شد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، از اسپوتنیک، نماینده سابق آمریکا در سازمان ملل رسماً برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری این کشور اعلام نامزدی کرد.

«نیکی هیلی» که پیش از این نمایندگی آمریکا در سازمان ملل و نیز فرمانداری ایالت کارولینای جنوبی را در کارنامه سیاسی خود دارد، امروز سه شنبه اعلام کرد برای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در سال ۲۰۲۴ نامزد خواهد شد.

پیشتر نیویورک‌پست اعلام کرد سفیر سابق آمریکا در سازمان ملل متحد در دوران ریاست جمهوری دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق این کشور، ظرف چند هفته دیگر (در ماه فوریه) کارزار خود برای انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۴ را آغاز خواهد کرد. پیش از این گزارش‌ها حاکی از آن بود که هیلی نسبت به نامزدی حزب جمهوری‌خواه در انتخابات ریاست جمهوری آتی ابراز تمایل کرده است.

در صورت آغاز کارزار هیلی، او در کنار رئیس سابقش یعنی ترامپ، به دومین جمهوری‌خواهی بدل خواهد شد که به طور رسمی وارد گود رقابت برای رسیدن به کاخ سفید می‌شود. فرماندار اسبق کارولینای جنوبی باوجود اینکه در برهه‌ای گفته بود که هرگز برای ریاست جمهوری، مقابل ترامپ ۷۶ ساله نخواهد ایستاد، ماه‌هاست که برای رسیدن به دفتر بیضی کاخ سفید ابراز تمایل کرده است.

 

تیتر یک
از دست ندهید
کارگزاری مفید