درخواست فوری جوزف بورل درباره جنگ اوکراین

کدخبر: ۵۵۶۲۷۵
مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در کنفرانس امنیتی مونیخ گفت: کمک بیشتر و سریع‌تری برای اوکراین نیاز است
درخواست فوری جوزف بورل درباره جنگ اوکراین

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، از فرانس ۲۴، جوزف بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با درخواست از کشورهای غربی برای ارسال کمک نظامی بیشتر به اوکراین، گفت که فرآیند تحویل سلاح و کمک به این کشور باید تسریع شود.

بورل در جریان سخنرانی در کنفرانس امنیتی مونیخ گفت: کمک بیشتر و سریع‌تری نیاز است. هنوز کارهای زیادی برای انجام دادن وجود دارد. باید حمایت نظامی‌مان را افزایش داده و تسریع کنیم.

ادعای نتانیاهو درباره حمله ایران به نفتکش اسرائیلی

ادعای اسرائیل درباره حمله به مواضع ایران در سوریه/ چند نفر کشته شدند؟

وی با حمایت از پیشنهاد استونی به اتحادیه اروپا برای خرید مهمات به نیابت از اعضای این ائتلاف در راستای کمک به اوکراین، گفت: با پیشنهاد (کاجا کالاس) نخست وزیر استونی کاملاً موافقم و در حال کار روی این پیشنهاد هستیم و جواب خواهد داد.

اظهارات بورل در حالی مطرح شده که ویکتور اوربان، نخست وزیر مجارستان دیروز (شنبه) گفته بود که اروپا «به طور غیرمستقیم با روسیه در جنگ است.»

اوربان گفته بود: اروپا همین حالا که حرف می‌زنم به سمت جنگ کشیده می‌شود و اقدام موازنه‌ای خطرناکی در پیش گرفته است. در واقع، آنها همین حالا هم به طور غیر مستقیم با روسیه در جنگ هستند. آغاز کار با کلاه‌خود بود و حالا در حال ارسال تانک هستیم و جنگنده هم در دستور کار است. به زودی هم درباره اعزام به اصطلاح صلح‌بانان خواهیم بود!

پس از آغاز عملیات نظامی روسیه در اوکراین که کمتر از یک هفته دیگر نخستین سالروز آن فرا می‌رسد، آمریکا و غرب ضمن اعمال تحریم‌های گسترده علیه مسکو، کمک‌های نظامی قابل توجهی را در حجم بالا برای اوکراین تامین کرده و با گذشت یک سال از این جنگ، همچنان به آتش‌افروزی و طولانی کردن بحران در این کشور ادامه می‌دهند.

 

تیتر یک
از دست ندهید
کارگزاری مفید