پیام آمریکا به روسیه پیش از سفر بایدن به اوکراین

کدخبر: ۵۵۶۵۵۴
واشنگتن برای اطمینان از عدم درگیری، مسکو را اندکی قبل از سفر بایدن به اوکراین مطلع کرده بود.
پیام آمریکا به روسیه پیش از سفر بایدن به اوکراین

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، کاخ سفید بدون اشاره به جزئیات اعلام کرد ارتباطات اولیه با روس‌ها اندکی قبل از سفر بایدن به کی‌یف برای اطمینان از عدم درگیری و در تلاش برای جلوگیری از هر گونه محاسبات اشتباه که می‌تواند دو کشور مجهز به سلاح هسته‌ای (آمریکا و روسیه) را به درگیری مستقیم بکشاند، انجام شد. 

کمک نیم میلیارد دلاری آمریکا به اوکراین/ تحریم ها علیه مسکو افزایش می یابد

رئیس‌جمهور آمریکا که امروز در سفری از پیش اعلام نشده و امنیتی وارد کی‌یف شده بود، پس از حدود پنج ساعت حضور در این شهر و دیدار با همتای اوکراینی، پایتخت اوکراین را به مقصد لهستان ترک کرد.

پیش‌تر، شبکه سی‌ان‌ان گزارش داد سفر دوشنبه بایدن به کی‌یف مخفیانه انجام شد که بازتابی از نگرانی‌های امنیتی شدید هنگام سفر به یک منطقه جنگی فعال است. 

هشدار جدی زلنسکی درباره وقوع جنگ جهانی

طبق این گزارش، ایر فورس وان (هواپیمای مخصوص رئیس‌جمهور آمریکا) پایگاه مشترک اندروز را در تاریکی ساعت ۴:۱۵ بامداد یکشنبه (به وقت محلی) ترک کرد و به خبرنگاران حاضر در هواپیما اجازه داده نشد که وسایل خود را همراهشان بیاورند. 

در برنامه عمومی بایدن هم این سفر اعلام نشد و مقامات کاخ سفید هفته گذشته بارها اعلام کردند سفر به اوکراین در دستورکار نیست. 

به گزارش شبکه آمریکایی، شنبه عصر قبل از خروج بایدن، او با همسرش در واشنگتن برای صرف شام بیرون رفت و دیگر تا دوشنبه صبح و زمان رسیدن به کی‌یف در انظار عمومی دیده نشد. 

طبق این گزارش، بایدن را در این سفر گروه نسبتاً کوچکی از مقامات دولتش همراهی کردند از جمله جیک سالیوان مشاور امنیت ملی کاخ سفید، جن اومالی دیلون معاون رئیس دفتر بایدن و آنی توماسینی دستیار شخصی‌اش. 

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی