واکنش دیپلمات روس به لحن تهدیدآمیز «بورل» در گفتگو با امیرعبداللهیان

کدخبر: ۵۵۶۶۱۷
اقتصادنیوز: اظهارات تهدیدآمیز مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا درباره تماس تلفنی‌اش با وزیر خارجه کشومان با واکنش اولیانوف، دیپلمات روس همراه شد.
واکنش دیپلمات روس به لحن تهدیدآمیز «بورل» در گفتگو با امیرعبداللهیان

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، «میخائیل اولیانوف» نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین امروز (دوشنبه) تاکید کرد که زبان زور، تهدید و ارعاب علیه ایران، جواب نمی‌دهد.

اولیانوف در صفحه توئیتر خود ضمن به اشتراک‌گذاشتن اظهارات بورل، با کنایه نوشت: «[این اظهارات] شبیه یک ضرب‌الاجل به‌نظر می‌رسد. چیزی که این روزها به آن دیپلماسی اتحادیه اروپا می‌گویند!»

وی در ادامه توضیح داد: «بروکسل هنوز نمی‌فهمد که چنین لحنی (زبان تهدید و زور) با مسئولان ایرانی، جواب نمی‌دهد و فایده‌ای ندارد».

روز گذشته بورل در صفحه توئیتر خود درباره گفتگو با امیرعبداللهیان نوشته بود: «بار دیگر بر موضع اتحادیه اروپا در مورد رفتار ایران تاکید کردم، توقف نقض حقوق بشر، توقف حمایت از جنگ تجاوزکارانه روسیه و توقف بازداشت غیرموجه شهروندان اتحادیه اروپا».

این در حالی است که امیرعبداللهیان درباره تماس تلفنی خود با بورل گفته بود: «امشب در گفت‌وگوی تلفنی با جوزپ بورل در خصوص روابط ایران و اتحادیه اروپا، توافق برای رفع تحریم‌ها، همکاری ایران و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و تحولات اوکراین بحث و تبادل نظر کردیم.»

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا امروز نیز مدعی شد که این اتحادیه بسته تحریمی جدیدی علیه جمهوری اسلامی ایران آماده کرده است.

تیتر یک
از دست ندهید
کارگزاری مفید