سفیر آمریکا در مسکو احضار شد

کدخبر: ۵۵۶۷۷۹
وزارت خارجه روسیه درباره احضار سفیر آمریکا اعلام کرد که واشنگتن باید اقداماتی را در زمینه خروج نظامی و تجهیزات خود اوکراین انجام دهد.
سفیر آمریکا در مسکو احضار شد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، منابع رسانه‌ای در روسیه خبر دادند که مقام‌های مسکو در اعتراض به مواضع واشنگتن در قبال اوکراین، سفیر آمریکا در روسیه را احضار کردند.

رسانه‌های محلی روسیه از قبیل ریانووستی، تاس و راشاتودی روز سه شنبه (امروز) خبر دادند که سفیر آمریکا در روسیه به وزارت خارجه روسیه احضار شد تا مراتب اعتراض مسکو به افزایش دخالت‌های واشنگتن در حمایت از کی‌یف به او ابلاغ شود.

وزارت خارجه روسیه درباره احضار سفیر آمریکا اعلام کرد که واشنگتن باید اقداماتی را در زمینه خروج نظامی و تجهیزات خود (از اوکراین) و همچنین توقف فعالیت‌های خصمانه ضد روسیه انجام دهد.

بنا بر اعلام این وزارتخانه، مقام‌های روسیه در دیدار با سفیر واشنگتن همچنین بر لزوم ارائه توضیح آمریکا درباره انفجار در خط لوله «نورد استریم» تاکید کردند.

احضار سفیر واشنگتن در مسکو به وزارت خارجه روسیه در شرایطی انجام شد که روز گذشته جو بایدن رئیس‌جمهور آمریکا در آستانه یکسالگی جنگ اوکراین به کی‌یف رفت و با مقام‌های اوکراینی دیدار کرد.

 آمریکایی‌ها پیش از انجام سفر یک روزه جو بایدن به پایتخت اوکراین، روسیه را در جریان آن قرار داده بودند. کاخ سفید اعلام کرده بود، ارتباطات اولیه با روسیه اندکی قبل از سفر بایدن به کی‌یف در تلاش برای جلوگیری از هرگونه محاسبات اشتباه که می‌تواند دو کشور مجهز به سلاح هسته‌ای را به درگیری مستقیم بکشاند، انجام شد.

در شرایطی که از آغاز جنگ اوکراین، آمریکا و متحدانش در حال ارائه انواع حمایت‌ها از این کشور و فشارهای بی سابقه علیه روسیه هستند، جو بایدن در سفر به کی‌‌یف، وعده بسته کمکی ۵۰۰ میلیون دلاری شامل تجهیزات نظامی به اوکراین را داد.

 

تیتر یک
از دست ندهید
کارگزاری مفید