فاز جدید جنگ اوکراین و روسیه / خیز بلند زلنسکی برای بازپس‌گیری کریمه

کدخبر: ۵۵۷۶۴۳
اقتصادنیوز: زلنسکی، رئیس‌جمهوری اوکراین گفت که این کشور در حال آماده‌سازی شرایط برای پس گرفتن کریمه است.
فاز جدید جنگ اوکراین و روسیه / خیز بلند زلنسکی برای بازپس‌گیری کریمه

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهوری اوکراین گفت که کشورش در تدارک عملیات پس گرفته شبه‌جزیره کریمه است.

ماکرون و شولتز توپ را در زمین زلنسکی انداختند / دوراهی رئیس‌جمهور اوکراین!

او گفت: زمان و گام‌های پس گرفتن کریمه به خودمان بستگی دارد، به همه ما. مراحل نظامی باید طی شود که ما برایش آماده‌ایم. از نظر ذهنی هم آمادگی داشته و در حال کسب آمادگی فنی هستیم؛ از سلاح و تجهیزات گرفته تا تشکیل تیپ‌های مختلف، خصوصا تیپ ضربت.

کریمه شبه‌جزیره‌ای در جنوب اوکراین است که روسیه در سال ۲۰۱۴ آن را به خاک خود الحاق کرد. حال با حمله دوباره روسیه به اوکراین، کی‌یف به پس گرفتن مناطقی که در یک سال گذشته از دست داده بسنده نکرده و قصد دارد کریمه را هم پس بگیرد.

به گفته زلنسکی، اوکراین در حال آموزش نیروهایش بوده و بعضی‌ها را هم به کشورهای خارجی فرستاده است، زیرا کار با سلاح‌هایی که کی‌یف از غرب دریافت کرده نیاز به آموزش و تمرین دارد.

رئیس‌جمهوری اوکراین گفت: همه ما می‌خواهیم مناطق از دست رفته را پس بگیریم، چون حقمان است. واقعا می‌خواهیم جنگ تمام شود و به شدت خواهان صلح هستیم. می‌خواهیم همه‌چیز را پس بگیریم، از جمله اسیران را. سلامت نیروهای ارتش هم برایمان مهم است، اما این احساسات کافی نیستند. ما باید تلاش کنیم.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید