خط و نشان تندوتیز نخست‌وزیر اوکراین برای ایران و روسیه

کدخبر: ۵۵۸۹۸۶
اقتصادنیوز: دنیس شمیهال، نخست وزیر اوکراین گفته است که ایران "همدست جنایاتی" است که روسیه در اوکراین مرتکب شده است و باید پاسخگو باشد. وی افزود: «هنگامی که دادگاه جنگی تشکیل شود، ایران و فدراسیون روسیه و رهبری نظامی آن پاسخگو خواهند بود و مسئولیت سیاسی قتل‌هایی را که با استفاده ار تسلیحات ساخت ایران صورت می‌گیرد برعهده خواهند داشت».
خط و نشان تندوتیز نخست‌وزیر اوکراین برای ایران و روسیه

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از انتخاب، «دنیس شمیهال» نخست وزیر اوکراین گفته است که ایران "همدست جنایاتی" است که روسیه در اوکراین مرتکب شده است و باید پاسخگو باشد.

اظهارات سخنگوی کرملین درباره حمله به بریانسک مسکو

بی‌بی‌سی گزارش داد، به گزارش خبرگزاری اینترفاکس-اوکراین، آقای شمیهال که در یک نشست خبری شرکت داشت گفت: "امروز، ایران همدست در جنایات است، زیرا سلاح‌ها و تجهیزات و پهپادهای خود را برای ویران کردن زیرساخت‌های غیرنظامی و کشتن غیرنظامیان در اختیار روسیه قرار می‌دهد.»

نخست وزیر اوکراین گفت: «هنگامی که دادگاه جنگی تشکیل شود، ایران و فدراسیون روسیه و رهبری نظامی آن پاسخگو خواهند بود و مسئولیت سیاسی قتل‌هایی را که با استفاده ار تسلیحات ساخت ایران صورت می‌گیرد برعهده خواهند داشت».

به گفته مقامات اوکراین و کشورهای غربی، روسیه با دریافت پهپادهای ساخت ایران، آنها را برای حمله به مراکز و تاسیاست غیرنظامی از جمله شبکه برق و ساختمان‌های مسکونی به کار می‌برد.

تیتر یک
  • گزارش «اقتصادنیوز» از آخرین هفته برگزاری بازار اولیه در سال ۱۴۰۱

    در هفته پایانی سال، حراج اوراق بدهی دولتی به بیشترین سطح خود در سال جاری رسیده و رکورد زد. در این بازار که عمده…

از دست ندهید
کارگزاری مفید