باقری:

تولید موشک بالستیک با قابلیت انهدام اهداف متحرک دریایی

کدخبر: ۵۵۹۶۹۶
اقتصادنیوز: سرلشکر باقری، رئیس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: ایران به تولید موشک‌های بالستیک با قابلیت انهدام یگان‌های شناور دریایی متحرک رسیده است.
تولید موشک بالستیک با قابلیت انهدام اهداف متحرک دریایی

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، سردار سرلشکر محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح، در حاشیه دیدار با سربازان نخبه بیستمین دوره رزم مقدماتی نخبگان وظیفه کشور گفت: ایران به تولید موشک‌های بالستیک با قابلیت انهدام یگان‌های شناور دریایی متحرک حرکت رسیده است.

امضای ۲۰ توافقنامه سند همکاری بین ایران و کشورهای غرب آفریقا

وی افزود: آزمایش این موشک با موفقیت انجام شده و در حال تولید انبوه است.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح اظهار داشت: کشور ایران با تولید این نوع موشک، جزو سه کشور دارنده دانش ساخت این موشک‌ها قرار گرفت.

سرلشکر باقری تاکید کرد: با در اختیار داشتن این نوع موشک، امنیت قابل توجهی در دریاهای پیرامونی ما، تا شعاع بیشتر از هزار کیلومتر ایجاد خواهد شد.

وی گفت: این موشک بالستیک از فضا با سرعت هشت ماخ و با برد هزار و ۵۰۰ کیلومتر، اهداف در حال حرکت را نقطه زنی می‌کند و ما آن را در اختیار داریم. در این شرایط دیگر ناو هواپیمابر و ناوگان‌های متجاوز؛ در فاصله هزار و ۵۰۰ کیلومتری سواحل ما امنیت ندارند و این دستاوردها توسط جوانان نخبه به دست آمده است. جوانانی که سختی کشیدند تا این برتری‌ها را رقم زدند و این اتفاقات رخ دهد تا کشور به برتری برسد و این مسیری است که باید ادامه پیدا کند

تیتر یک
از دست ندهید
کارگزاری مفید