اولین کشور در جهان که مجهز به جنگنده «F-۱۶ Block ۷۰» شد

کدخبر: ۵۶۰۵۶۱
اقتصادنیوز: اولین جنگنده آمریکایی «F-۱۶ Block ۷۰» به بحرین تحویل داده شد.
اولین کشور در جهان که مجهز به جنگنده «F-۱۶ Block ۷۰» شد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، الخلیج آنلاین اعلام کرد که این کشور اولین جنگنده اف ۱۶ بلوک ۷۰ را از شرکت آمریکایی "لاکهید مارتین" تحویل گرفت و به اولین کشور در منطقه و جهان تبدیل شد که این جنگنده را در اختیار دارد.

مراسم تحویل این جنگنده در گرینویل کارولینای جنوبی و با حضور مقامات بلندپایه بحرین و آمریکا برگزار شد.

حمد بن عبدالله آل خلیفه، فرمانده نیروی هوایی بحرین در مراسم تحویل این جنگنده گفت: نیروی هوایی بحرین در حال حاضر مجهز به ۲۲ فروند جنگنده «F-۱۶ Block ۴۰» است و امروز به اولین نیروی هوایی در سراسر جهان تبدیل شد که جنگنده F-۱۶ Block ۷۰ را تحویل گرفته است.

با جنگنده سوخو 35 مشهور به ارباب آسمان آشنا شوید

وی با بیان اینکه سابقه روابط بحرین و آمریکا به سال ۱۹۰۳ برمی‌گردد و همچنین مقر ناوگان پنجم نیروی دریایی آمریکا در این کشور قرار دارد، گفت: روابط دوجانبه میان واشنگتن و منامه بر اساس احترام متقابل، منافع مشترک و همکاری است.

حمد بن عبدالله آل خلیفه ادامه داد: بحرین در پایان دهه هشتاد به لاکهید مارتین پیشنهاد خرید جنگنده‌های اف-۱۶ را ارائه کرد که تصمیم درستی بود و از همان دوره روابط میان نیروی هوایی بحرین و لاکهید مارتین آغاز شد و این روابط در طول ۳۵ سال گذشته قوی‌تر شده است.

طبق این گزارش، قرار است که شرکت مذکور در مجموع ۱۶ فروند از جنگنده «F-۱۶ Block ۷۰» را تحویل بحرین دهد.

 

تیتر یک
  • تعامل شرکت‌های بزرگ با هوش مصنوعی

    ChatGPT برای نوشتن خودکار ایمیل ها استفاده می شود: سازندگان مایکروسافت، Salesforce و TikTok در حال استفاده از آن هستند.…

از دست ندهید
کارگزاری مفید