ادعای برلین از مذاکرات تروئیکای با ایران

کدخبر: ۵۶۲۹۱۵
اقتصادنیوز: وزارت امور خارجه آلمان ساعاتی پس از انتشار خبر درباره دیدار معاون وزیر امور خارجه کشورمان با نمایندگان تروئیکا، ملاقات بین دیپلمات‌های سه کشور اروپایی با ایران را تائید کرد.
ادعای برلین از مذاکرات تروئیکای با ایران

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا در حساب توئیتری وزارت امور خارجه آلمان آمده است:‌ «بله، جلسه‌ای بین دیپلمات‌های انگلیس، فرانسه و آلمان و طرف ایرانی برگزار شده تا موضعمان را در خصوص تنش‌آفرینی ایران در بسیاری از حوزه‌ها روشن کنیم.»

در این پیام ادعا شده است: «اما هنوز خبری از هیچ مذاکره‌ دیگر، حتی در خصوص برجام نیست.»

ساعاتی پیش تارنمای امواج مدیا (Amwaj.media) گزارش داد که این رسانه اطلاعاتی را کسب کرده است که نشان می‌دهد دیپلمات‌های ایرانی و اروپایی در نروژ برای مذاکراتی با هدف احیای توافق هسته‌ای سال ۲۰۱۵ ایران، دیدار کرده اند.

این رسانه افزود: منابع متعدد مطلع از تعامل اخیر بین دیپلمات های ایرانی و اروپایی تایید کرده اند که این مذاکرات هفته پیش در اسلو انجام شده است.

یک منبع ارشد در تهران که خواست نامش فاش نشود در گفتگو با این رسانه، گفت علی باقری کنی مذاکره کننده ارشد هسته ای ایران که همچنین معاون وزیر خارجه نیز هست، با مدیران سیاسی وزارت خارجه سه کشور انگلیس، فرانسه و آلمان موسوم به E۳ دیدار کرده است.

این گزارش خاطرنشان کرد که انریکه مورا معاون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا نیز در این دیدار شرکت داشته و یادآوری کرده که رابرت مالی فرستاده ویژه آمریکا در امور ایران به اسلو سفر نکرده است.

تیتر یک
از دست ندهید
کارگزاری مفید