درخواست فوری آمریکا درباره خبرنگار بازداشت شده در روسیه

کدخبر: ۵۶۶۷۵۰
سخنگوی کاخ سفید با رد اتهامات مطرح شده علیه خبرنگار بازداشت شده روزنامه آمریکایی وال استریت ژورنال در روسیه ، خواستار آزادی فوری وی شد.
درخواست فوری آمریکا درباره خبرنگار بازداشت شده در روسیه

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، سخنگوی کاخ سفید روز سه‌شنبه گفت اتهاماتی که علیه خبرنگار بازداشت شده در روسیه مطرح شده بی‌اساس بوده باید وی فورا آزاد شود.

وی که در کنفرانس خبری کاخ سفید صحبت می‌کرد گفت که مسئولان کنسولگری آمریکا هنوز نتوانسته‌اند به خبرنگار وال استریت ژورنال دسترسی داشته باشند.

سخنگوی کاخ سفید در ادامه به انتشار اسناد محرمانه پنتاگون اشاره کرد و گفت: «پنتاگون به سرعت در راستای مقابله با پیامدهای احتمالی علیه امنیت ملی به دلیل انتشار اطلاعات اخیر وارد عمل شده است».

ممنوعیت جدید نتانیاهو برای یهودیان / وحشت اسرائیل را فرا گرفت

وی گفت: «هیچ نشانه‌ای که مصر تسلیحات کشنده به روسیه داده باشد وجود ندارد».

بر اساس یکی از اسناد محرمانه آمریکا که اخیراً افشا شده، عبدالفتاح السیسی رئیس‌جمهور مصر قصد داشت ده‌ها هزار راکت در اختیار کرملین در بحبوحه جنگ اوکراین قرار دهد. طبق این سند، السیسی به مقاماتش دستور می‌دهد برای جلوگیری از مشکلات با غرب، محموله و تولید انبوه تسلیحات را مخفی نگه دارند. 

اظهارات جنجالی امانوئل مکرون صدای اروپا و آمریکا را درآورد

به گزارش واشنگتن پست، این سند بسیار محرمانه به تاریخ ۱۷ فوریه، شامل مباحث مقامات مصری درباره چگونگی تامین باروت و توپخانه تولیدی کارخانه‌های مصری برای همکاران روس است. 

مصر از متحدان دیرین آمریکاست که سالانه بیش از یک میلیارد دلار کمک نظامی از آن دریافت می‌کند که در عین حال، تحت حاکمیت سیسی روابط با مسکو را تعمیق بخشیده است. 

به گزارش بیزنس اینسایدر، این افشاگری که اولین بار واشنگتن پست آن را گزارش داد، می‌تواند بر روابط آمریکا و مصر تاثیر منفی داشته باشد و به تحریم‌های احتمالی در صورتی که مصر واقعاً تسلیحات را مخفیانه در اختیار روسیه قرار داده باشد، منجر شود. 

این در حالی است که  دیمیتری پسکوف سخنگوی ریاست‌جمهوری روسیه گفت گزارش‌ها درباره برنامه مصر برای ارسال مخفیانه راکت برای روسیه جعلی است و این ادعا را دروغ جدید خواند. 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی