اردوغان:

کار ساخت خانه برای یک میلیون سوری در حال انجام است

کدخبر: ۵۷۶۱۳۶
اقتصادنیوز: رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه پنجشنبه شب گفت که کار ساخت خانه برای اسکان حدود یک میلیون نفر در شمال سوریه به منظور بازگشت آوارگان سوری در حال انجام است.
کار ساخت خانه برای یک میلیون سوری در حال انجام است

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا از خبرگزاری آناتولی ترکیه، اردوغان افزود که ارگان‌های دولتی و نهادها و سازمان‌های مدنی خانه‌های آجری در شمال سوریه ساخته‌اند.

رئیس جمهور ترکیه گفت: کار ساخت خانه‌های جدید برای اسکان حدود یک میلیون سوری با حمایت قطر در حال انجام است.

وی افزود: روز گذشته «سلیمان سویلو» وزیر کشور به شمال سوریه رفت و بر اجرای پروژه واحدهای مسکونی نظارت کرد و با این پروژه زیرساخت‌های بازگشت داوطلبانه سوری‌ها را آغاز کرده‌ایم.

اردوغان اضافه کرد: ما سوری‌ها را با اخراج یا اجبار به کشورشان باز نمی‌گردانیم، آنها را به شیوه‌ای که شایسته ارزش‌های انسانی و اسلامی است، برمی‌گردانیم.

رئیس جمهور ترکیه در ادامه در خصوص مبارزه با تروریسم تاکید کرد که نیروهای کشورش به هدف قرار دادن تروریست‌ها در داخل و خارج از این کشور ادامه خواهند داد.

اردوغان روز چهارشنبه نیز از آغاز عملیات بازگرداندن حدود ۵۰۰ هزار آواره سوری ساکن در ترکیه به کشورشان خبر داد.

رئیس جمهور ترکیه این اظهارات را در حالی عنوان کرده است که به اعتقاد ناظران و محافل سوری، آنکارا با اسکان و استقرار آوارگان در شمال سوریه، هدف تغییر جغرافیا و بافت جمعیتی را دنبال می‌کند.

سال گذشته پارلمان سوریه با صدور بیانیه‌ای در این باره اعلام کرد که «ترکیه با اشغالگری خود در شمال سوریه قصد دارد موج جدیدی از آواره کردن اجباری ساکنان این منطقه را به راه بیاندازد و در نتیجه بافت جمعیتی آن را تغییر دهد و واقعیت تازه‌ای ایجاد کند که صلح و امنیت منطقه را تهدید کند».

پربازدیدترین‌ها
اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    اخبار بیشتر در سرویس سایر رسانه ها
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی