سرباز آمریکایی به کره شمالی پناهنده شد؟

کدخبر: ۵۹۲۴۰۸
اقتصادنیوز: سرباز آمریکایی که ماه گذشته میلادی از مرزهای به شدت محافظت‌شده دو کره عبور کرد، پس از ناامید شدن از نابرابری جامعه آمریکایی و تبعیض نژادی در ارتش این کشور، اقدام به این کار کرده است.
سرباز آمریکایی به کره شمالی پناهنده شد؟

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایلنا، «تراویس کینک» سرباز آمریکایی که ماه گذشته میلادی از مرزهای به شدت محافظت‌شده دو کره عبور کرد، پس از ناامید شدن از نابرابری جامعه آمریکایی و تبعیض نژادی در ارتش این کشور، اقدام به این کار کرده است.  این نخستین تأیید رسمی کره‌شمالی مبنی بر بازداشت این سرباز آمریکایی است.

خبرگزاری رسمی کره‌شمالی، با استناد به تحقیقات مقام‌های مربوطه گزارش داد که کینگ به آنها گفته است که تصمیم دارد وارد کره شمالی شود زیرا «احساس بدی در برابر بدرفتاری غیرانسانی و تبعیض نژادی در ارتش ایالات متحده دارد». مقام‌های آمریکا پیش از این تأیید کرده بودند که یک سرباز این کشور «عمداً و بدون مجوز» وارد کره‌شمالی شده و گمان می‌رود در بازداشت نیروهای این کشور باشد.

مقام‌های آمریکایی اعلام کرده بودند که کینگ سرباز دوم پیشاهنگ سواره‌نظام ارتش آمریکا بوده و مدتی را در بازداشتگاهی در کره جنوبی گذرانده بود.

مقام‌های آمریکایی گفتند که کینگ قرار بود برای جدا شدن از ارتش به ایالات متحده منتقل شود ولی از نیروهایی که وی را اسکورت می‌کردند، جدا شده بود. وی در عوض سوار شدن به هواپیما، خود را به منطقه مرزی غیرنظامی بین دو کره در حدود ۵۰ کیلومتری فرودگاه رسانده بود.  کینگ از ژانویه ۲۰۲۱ در ارتش آمریکا بوده است.

تیتر یک
از دست ندهید
کارگزاری مفید