این تانک های آمریکایی به زودی به اوکراین می رسد

کدخبر: ۵۹۹۱۰۷
اقتصادنیوز: وزیر دفاع آمریکا اعلام کرد که تانک‌های آمریکایی «آبرامز» به زودی برای استفاده در ضد حمله علیه روسیه، وارد اوکراین می‌شود.
این تانک های آمریکایی به زودی به اوکراین می رسد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، «لوید آستین» وزیر دفاع ایالات متحده آمریکا امروز (سه‌شنبه) اعلام کرد که اوکراین به زودی تانک‌های «ام یک آبرامز» آمریکا را به منظور استفاده درضدحملات علیه روسیه دریافت خواهد کرد.

بنا بر گزارش خبرگزاری روسی اسپوتنیک، آستین در نشست گروه تماس اوکراین در آلمان تصریح کرد: « خرسندم که اعلام کنم تانک‌های ام یک آبرامز که ایالات متحده متعهد شده بود، به زودی وارد اوکراین خواهد شد».

پنتاگون در ماه ژانویه اعلام کرد که ۳۱ تانک «ام یک ای دو آبرامز» در اختیار اوکراین قرار خواهد گرفت اما تخمین زده بودند که تحقق چنین امری احتمالاً یک سال به طول می‌انجامد.

درخواست فوری اتحادیه‌اروپا از جمهوری آذربایجان

در ماه مارس (سومین ماه میلادی)، ایالات متحده تصریح کرد که در عوض، تانک‌های «ام یک ای یک آبرامز» را به اوکراین ارسال می‌کند و احتمالاً تحویل این تانک‌ها در پاییز امسال انجام می‌شود که خیلی زودتر از انتظارات قبلی است.

«پت رایدر» یکی از سخنگویان پنتاگون در این خصوص گفت که تانک های ام یک ای یک آّرامز، توانمندی مشابه ام یک ای دو دارد.

وزیر دفاع آمریکا تصریح کرد: «از زمان نشست قبلی ما، ایالات متحده به بسته امنیتی به ارزش بیش از دو میلیارد دلار متعهد بوده است. آن بسته‌ها شامل پدافند هوایی، مهمات و تجهیزات مین‌روبی می‌شود».

آستین تأکید کرد که ضدحمله اوکراین، به صورت تدریجی در حال پیشرفت است و علی رغم بسیاری از رسانه‌های غربی و مقام‌های غربی اعتراف کرده‌اند که ضدحملات اوکراین پیشرفت چشمگیری نداشته است. او گفت:‌«ارتش شجاع اوکراین در حال نفوذ به خطوط بسیار مستحکم ارتش مهاجم روسیه است. دستاوردهای اخیر اوکراین به قابلیت‌های مهمی که اعضای گروه تماس فراهم می‌کنند، بستگی دارد. تعهد مشترک ما در نبردهای آتی ودر مسیر طولانی پیش‌رو حیاتی است».

وی در ادامه تصریح کرد: «در مجموع، شرکای جهانی اوکراین و ایالات متحده متعهد شده‌اند که 76 میلیارد دلار کمک مستقیم به دفاع اوکراین تخصیص زدند».

«دیمیترو کولبا» وزیر خارجه اوکراین در ماه ژوئن تصریح کرد که امیدوار است که کشورش تانک‌های آبرامز را برای ضدحمله علیه روسیه دریافت کند.

اظهارات وزیر دفاع آمریکا در بحبوحه تنش‌های شدید بین نیروهای روسیه و اوکراین در چندین جبهه مطرح شده است. به رغم تجهیزات بسیار گسترده‌ای که غرب در اختیار اوکراین قرار داده است، بسیاری از تحلیگران پیروزی کی‌‌یف در مقابل مسکو را بعید می دانند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    اخبار بیشتر در سرویس سایر رسانه ها
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی