این ادعای اسرائیل هم رد شد/ تکذیب ورود سوخت به باریکه غزه

کدخبر: ۶۰۷۶۰۹
هلال احمر فلسطین علام کرد که برخلاف ادعای مقامات اسرائیل تاکنون سوختی وارد این باریکه نشده است.
این ادعای اسرائیل هم رد شد/ تکذیب ورود سوخت به باریکه غزه

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، هلال احمر فلسطین همچنین اعلام کرد که تاکنون ۳۷۴ کامیون حامل کمک‌های بشردوستانه را دریافت کرده است.

این درحالی است که دانیل هگاری سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی مدعی شده بود که در صورت اتمام سوخت بیماستان ها در غزه، تل آویو مشروط به نظارت بر این کمک ها، اجازه ورود سوخت به غزه را خواهد داد.

رئیس بیمارستان الشفا غزه نیز پنجشنبه شب گفت که به علت کمبود سوخت، بخش‌هایی از این بیمارستان در خاموشی فرو رفته است. وی از جهانیان خواست که فورا و پیش از آن که فرصت تمام شود سوخت را به بیمارستان‌های این باریکه برسانند.

مارتین گریفیتث معاون دبیرکل سازمان ملل متحد در امور بشردوستانه نیز چهارشنبه در سخنانی اعلام کرد که ظاهرا جهان قادر به تحرک برای توقف جنگ در غزه نیست یا رغبتی به این کار ندارد. وی در ادامه تصریح کرد: طرف‌های دیگر در غزه باید با آتش‌بس موافقت کنند، زیرا این تنها راه ارسال کمک‌های بشردوستانه است.

معاون دبیرکل سازمان ملل متحد در امور بشردوستانه همچنین گفت که شکست در تحرک برای توقف جنگ در غزه در شرایط فعلی، عواقب و پیامدهایی فراتر از منطقه در پی خواهد داشت، زیرا این بحرانی جهانی است.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی