تظاهرات گسترده محیط زیستی در هلند/ خانه ما در آتش است!

کدخبر: ۶۰۹۵۹۴
هزاران نفر از فعالان محیط زیست در هلند بزرگترین تظاهرات محیط زیستی را برگزار کردند.
تظاهرات گسترده محیط زیستی در هلند/ خانه ما در آتش است!

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، این تظاهرات در آمستردام پایتخت هلند برگزار شد و معترضان پلاکاردهایی در دست داشتند که روی آنها نوشته شده بود: «خانه ما در آتش است»، «پدر! تا سال ۲۰۵۰ چه بر سر درختان می‌آید؟»، «عدالت در حوزه تغییرات آب و هوایی.»

ائتلافی متشکل از گروه‌هایی مانند شورش علیه انقراض، جمعه‌های آینده، آکسفام و صلح سبز این تظاهرات را سازماندهی کرده و گفتند که حدود ۷۰ هزار نفر در آن شرکت کردند.

گرتا تونبرگ فعالیت محیط زیست سوئدی نیز در این تظاهرات سخنرانی کرد و گفت: ما در آستانه بروز فاجعه نیستیم بلکه در فاجعه زندگی می‌کنیم.

وی افزود: کسانی که در خط مقدم بحران تغییرات آب و هوایی هستند چندین دهه است که تبعات آن را تجربه کرده و زنگ خطر را به صدا درآورده‌اند اما ما به آنها گوش نکرده‌ایم. این تظاهرات در آستانه انتخابات پارلمانی هفته آینده هلند برگزار شد و به عقیده برخی فضایی سیاسی داشت.

نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد که رقابت اصلی میان حزب راست میانه VVD به رهبری مارک روته نخست وزیر هلند و یک حزب جدید به نام NSC به ریاست پیتر اومتسیگ از چهره‌های ضدفساد این کشور است.

ائتلاف سبزها و چپ‌های موسوم به PvdA نیز در جایگاه سوم قرار دارند و تحت رهبری فرانس تیمرمانس کمیسیونر سابق اروپا و معمار «توافق سبز» اتحادیه اروپا فعالیت می‌کنند.  مسکن، خدمات بهداشت و درمان، مهاجران و فقر از دغدغه‌های اصلی رای‌دهندگان است و تغییرات جوی در رده پنجم قرار دارد. تغییرات آب و هوایی در انتخابات ۲۰۲۱ اهمیت بیشتری داشت اما این بار کمتر از قبل برای رای‌دهندگان اهمیت پیدا کرده است.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    اخبار بیشتر در سرویس اقتصادی
    اخبار بیشتر در سرویس سایر رسانه ها
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی