سفر مهم امیرعبداللهیان به سوییس

کدخبر: ۶۰۹۹۵۳
اقتصادنیوز :«حسین امیرعبداللهیان» وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران به ژنو سفر می‌کند.
سفر مهم امیرعبداللهیان به سوییس

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، «ناصر کنعانی» سخنگوی وزارت امور خارجه با اعلام خبر سفر دیپلمات عالی‌رتبه جمهوری اسلامی ایران به ژنو، در مورد اهداف این سفر گفت: وزیر امور خارجه کشورمان در استمرار تلاش‌های دیپلماتیک در ارتباط با مسئله فلسطین به‌ویژه پیگیری موضوع ارسال کمک‌های انسان‌دوستانه برای مردم مظلوم غزه در سطوح بین‌المللی و نیز دیدار و گفت‌وگو با برخی مسئولان سازمان ملل متحد و صلیب سرخ جهانی، به ژنو سفر خواهد کرد.

گزارش اینستاگرامی امیرعبداللهیان درباره نشست اضطراری سازمان همکاری اسلامی

پیش از این، امیرعبداللهیان در تماس تلفنی با خانم «میریانا اسپولیاریک ایگر» رئیس صلیب سرخ جهانی درباره تحولات فلسطین گفت‌وگو و تبادل‌نظر کرده بود.

وزیر امور خارجه ایران در این تماس تلفنی با محکومیت شدید رژیم صهیونیستی برای تشدید محاصره انسانی غزه گفت: هم اکنون شاهد تداوم و گسترش جنایات جنگی در غزه هستیم و تلاویو اماکن مسکونی، بیمارستان‌ها و مدارس را هدف قرار داده، آب و برق را قطع کرده و مانع ارسال سوخت و مواد غذایی شده است که  همه این‌ها مصداق مجازات دسته جمعی و جنایت سیستماتیک جنگی علیه بشریت است.

 امیرعبداللهیان تأکید کرد، تداوم این وضعیت شرایط را پیچیده‌تر خواهد کرد و طبعاً مسئولیت آن متوجه رزیم صهیونیستی و حامیان آن است.

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران پیش از این علاوه بر تماس تلفنی با «آنتونیو گوترش» دبیر کل سازمان ملل متحد، ۲ بار نیز در ارتباط با تحولات اراضی اشغالی و وضعیت بغرنج مردم غزه نامه‌نگاری کرده است.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی