یمن اسرائیل را تهدید کرد/ بر سر فلسطین با کسی تعامل نمی‌کنیم

کدخبر: ۶۱۰۰۲۵
اقتصادنیوز: وزارت امور خارجه دولت نجات ملی یمن ضمن رد چانه‌زنی بر سر مسئله فلسطین، تأکید کرد که آمریکا و غربیها از اسرائیل حمایت همه‌جانبه‌ای انجام می‌دهند.
یمن اسرائیل را تهدید کرد/ بر سر فلسطین با کسی تعامل نمی‌کنیم

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، وزارت امور خارجه دولت نجات ملی یمن تأکید کرد که هیچ گونه تهدیدی مبنی بر از سرگیری تنش نظامی با کشورهای ائتلاف متجاوز یا مانع‌تراشی بر سر توافق قریب الوقوع با این ائتلاف و چانه‌زنی بر سر مسئله فلسطین را نمی‌پذیرد.

ادامه حملات موشکی به جنوب اسرائیل/ نیروهای مسلح یمن بیانیه داد

خبرگزاری سبأ به نقل از این نهاد یمنی گزارش داد که سیاست خارجی این کشور روشن و صریح بوده و به دور از معامله بر سر مسئله فلسطین است.

حملات پهپادی یمن به اراضی اشغالی

صنعا با اشاره به اینکه واشنگتن و کشورهای غربی تحت عنوان دفاع از خود، حمایت کامل نظامی، مالی و لجستیکی از رژیم صهیونیستی دارند، تصریح کرد: سخنرانی [عبدالملک] الحوثی برای همه استانداردهای دوگانه [غربیها] را در تعامل با رخدادهای غزه نشان داد.

وزارت خارجه یمن خاطر نشان کرد: شورای امنیت و نشست عربی-اسلامی نتوانستند در حمایت از غیر نظامیان در برابر جنایات دشمن صهیونیستی به مسئولیت خود عمل کنند.

یمن در پایان از کشورهای عربی و اسلامی خواست که به درخواست ملتها خود در تحریم اقتصادی رژیم صهیونیستی عمل کنند.

سید عبدالملک بدرالدین الحوثی رهبر جنبش انصارالله یمن هم امشب تأکید کرد که در برابر مشکلات ملت فلسطین که بیش از 70 سال با آن مواجه هستند، موضعگیری بیش از یک میلیارد مسلمان، بسیار ضعیف است.

رهبر انقلاب یمن با اشاره به اینکه «رژیمهای عربی هیچ اراده جدی ندارند که برای غزه وارد عمل شوند»، خاطر نشان کرد: در نشست اخیر سران عربی و اسلامی هم هیچ موضعگیری یا اقدام عملی صورت نگرفت که این مسئله، مایه اندوه و شرمساری است.

الحوثی در ادامه انتقاد از کشورهای عربی گفت: این کشورها می‌خواهند غزه از کنترل مجاهدان خارج شود و به کنترل رژیم صهیونیستی یا تشکیلات خودگردان [فلسطین] در بیاید که حتی قادر به تسلط بر کرانه باختری نیست، چه برسد به غزه.

وی ضمن اظهار خشم از اعلام زمان برگزاری مراسم رقص در ریاض که همزمان با مشکلات مردم غزه است، تأکید کرد: در حالی که غزه با تجاوز و محاصره روبروست، نظام سعودی میزبان گروههای غربی است که ترویج‌دهنده همجنسبازی هستند.

الحوثی با اشاره به حمایتهای نظامی آمریکا از رژیم صهیونیستی، خاطر نشان کرد: آمریکاییها با میلیاردها دلار به اسرائیل کمک کردند. انگلیس، فرانسه، آلمان و سایر کشورهای غربی نیز همین اقدام را انجام دادند، ولی چرا امت اسلام، حامی مظلومان خود نیست؟.ما به عنون ملت یمن، از روز نخست حمایت خود را از ملت و مقاومت فلسطین اعلام کردیم.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی