خط و نشان اعراب برای اسرائیل در چین/ کشورهای عربی از تل‌آویو شکایت می‌کنند؟

کدخبر: ۶۱۱۰۶۳
اقتصادنیوز :وزیر خارجه چین در جریان دیدار با هیاتی از وزرای خارجی کشورهای عربی و مسلمان گفت که پکن دوست و برادر خوبی برای کشورهای عربی و مسلمان بوده و همیشه قاطعانه از مساله مردم فلسطین به منظور احیای حقوق و منافع مشروع ملی آنها حمایت کرده است.
خط و نشان اعراب برای اسرائیل در چین/ کشورهای عربی از تل‌آویو شکایت می‌کنند؟

 به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، وزرای کشورهای مسلمان و عربی امروز (دوشنبه) در جریان دیدار با وانگ یی، وزیر خارجه چین خواستار آتش بس فوری در غزه شدند.

این هیات وزرای خارجی که قرار است با مقام‌های هر پنج کشور عضو شورای امنیت سازمان ملل دیدار کنند همچنین بر اعمال فشار بر غرب به منظور رد توجیه رژیم صهیونیستی در اقداماتش علیه فلسطینی‌ها تاکید دارند.

کشورهای عربی دست به دامن چین شدند/ نقشه جدید اعراب برای پایان جنگ غزه و اسرائیل

هیات مذکور شامل وزرای خارجی مصر، عربستان، اردن، اندونزی، فلسطین و سازمان همکاری اسلامی می‌شود.

فیصل بن فرحان آل سعود، وزیر خارجه عربستان گفت: ما در پکن هستیم تا یک پیام واضح ارسال کنیم. ما باید فورا به درگیری در غزه و کشتار پایان دهیم و باید فورا کمک‌های بشردوستانه به غزه ارسال کنیم.

شاهزاده فیصل بن فرحان همچنین گفت که جامعه جهانی باید مسؤولیت توقف اقدامات اسرائیل علیه فلسطینیان را بر عهده بگیرد.

سامح شکری وزیر امور خارجه مصر نیز به وانگ یی همتای چینی خود تمایل خود را برای ایفای نقش قوی‌تر از سوی پکن برای توقف حملات علیه فلسطینیان در نوار غزه ابراز کرد.

سامح تاکید کرد: موضع قاطع مصر و عرب در رد آوارگی فلسطینیان از غزه خط قرمز است و بیان کرد که آوارگی فلسطینیان صلح، امنیت و ثبات در منطقه و جهان را تهدید می‌کند.

نشست فوق‌العاده اسلامی-عربی در ریاض در ماه جاری میلادی با هدف تاکید بر دیوان کیفری بین‌الملل برای تحقیق درباره جنایات جنگی و جنایت علیه بشریت توسط رژیم صهیونیستی در اراضی اشغالی برگزار شد.

از آغاز جنگ در غزه، وزارت خارجه چین خواستار کاهش تنش و پیگیری راه حل دو دولتی توسط رژیم صهیونیستی و فلسطین شده است.

وانگ یی همچنین امروز اعلام کرد که چین قرار است برای توقف هر چه سریعتر درگیری در غزه، کاستن از بحران بشری و پیگیری یک سازش جدی، قاطع، جامع و پایدار در مساله فلسطین با این هیات از وزرای خارجی کشورهای عربی و مسلمان همکاری کند.

وزیر امور خارجه چین در دیدار با وزرای کشورهای عربی و اسلامی گفت که پکن به طور کامل از درخواست راه حل دو دولتی که در نشست سران کشورهای عربی که اخیرا در ریاض برگزار شد، حمایت می‌کند.

وی افزود: جامعه جهانی باید هم اکنون وارد عمل شود و اقدامات موثری برای پایان دادن به فاجعه انسانی در غزه انجام دهد.

"ژای جون"، فرستاده ویژه چین در غرب آسیا، در سال گذشته میلادی با مقامات رژیم صهیونیستی و تشکیلات خودگردان فلسطین و همچنین اتحادیه عرب و اتحادیه اروپا در مورد راه حل دو دولتی و به رسمیت شناختن فلسطین در سازمان ملل مذاکره کرده است.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی