محور اصلی گفت‌وگوی تلفنی رهبران حماس و جهاد اسلامی

کدخبر: ۶۱۱۲۵۱
اقتصادنیوز: رئیس دفتر حماس و دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین دوشنبه شب به صورت تلفنی با یکدیگر درباره تحولات جاری غزه گفت‌وگو کردند.
محور اصلی گفت‌وگوی تلفنی رهبران حماس و جهاد اسلامی

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، جنبش جهاد اسلامی اعلام کرد که زیاد النخاله، دبیرکل این جنبش و اسماعیل هنیه، رئیس دفتر سیاسی حماس تلفنی در رابطه با آخرین تحولات جنگ در غزه و مذاکرات در مورد مبادله اسرا با رژیم صهیونیستی رایزنی کردند.

الجزیره گزارش داد، زاهر جبارین، مسئول دفتر شهدا، اسرا و مجروحان در جنبش حماس در گفت‌وگو با المیادین گفت که دشمن صهیونیست همچنان در خصوص آتش‌بس در غزه تعلل می‌کند.

جبارین افزود: چارچوبی کلی برای هرگونه توافقی تعیین کرده‌ایم که شامل آتش‌بس بوده و این شرط ما برای اجرای کامل این آتش‌بس است.

آب پاکی انصارالله یمن روی دست اسرائیل

وی تصریح کرد: اسرائیل به باری اضافه برای پروژه امپریالیسم تبدیل شده و دیگر مکانی مناسب برای سرمایه گذاری و رفاه نیست.

شامگاه دوشنبه سازمان رادیو و تلویزیون رژیم صهیونیستی از چراغ سبز تل‌آویو برای موافقت با توافق تبادل اسرا خبر داد و اعلام کرد که « اسرائیل منتظر پاسخ حماس است».

رادیو و تلویزیون رژیم صهیونیستی مدعی شد که این رژیم به «توافق تبادل اسیران چراغ سبز نشان داده و منتظر پاسخ جنبش حماس است».

این ادعا در حالی مطرح می‌شود که کابینه نتانیاهو به شدت تحت فشار داخلی و خارجی برای آزادی اسرای صهیونیست در غزه قرار دارد و خانواده‌های اسرای صهیونیست هر روزه علیه نتانیاهو دست به تظاهرات می‌زنند.

از طرفی، جو بایدن رئیس‌جمهوری آمریکا امروز (دوشنبه) مدعی شد که توافق رژیم صهیونیستی و حماس بر سر تبادل اسرا نزدیک است.

این در حالی است که اوایل هفته جاری کاخ سفید گزارش رسانه‌های آمریکایی مبنی بر اینکه آمریکا، رژیم صهیونیستی و حماس به توافقی برای آزادی تعدادی از اسیران در ازای آتش‌بس پنج روزه نزدیک هستند، تکذیب کرد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی