پیام مهم مسئول اسرای حماس به اسرائیل

کدخبر: ۶۱۳۶۲۵
اقتصاد نیوز : مسئول اسرا، مجروحان و شهدا در جنبش حماس تأکید کرد که مذاکره درباره تبادل اسرا با میانجیگری قطر ادامه دارد اما مادامی که تجاوز اسرائیل به غزه ادامه دارد تبادل اسرا انجام نخواهد شد.
 پیام مهم مسئول اسرای حماس به اسرائیل

 به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از ایسنا، زاهر جبارین، مسئول اسرا، مجروحان و شهدا در جنبش حماس در مصاحبه با المیادین درباره روند مذاکره درخصوص اسرا با رهبری قطر گفت: تلاش‌ها پایان نیافته است. برادران قطری ما به تلاش‌های خود برای مهار تجاوز رژیم صهیونیستی به غزه ادامه می‌دهند. مادامی که تجاوز رژیم صهیونیستی به غزه ادامه دارد، تبادل اسرا انجام نخواهد شد. ما پیشنهاد دادیم که اسرای مسن بالای ۶۰ سال اسرائیلی را در ازای آزادی اسرای مسن فلسطینی بالای ۶۰ سال آزاد کنیم. قبل از توقف تجاوزات رژیم صهیونیستی به غزه اسرای این رژیم هرگز آزاد نخواهند شد.

 

اعتراف مهم اسرائیل درباره قدرت پیچیده حماس

وی گفت: مقاومت و در راس آن حماس در غزه پایدار و ثابت است. ما یقین داریم که ملت فلسطین اشغال را از بین خواهند برد. ما اطلاعاتی داشتیم که نشان می‌داد بعد از عملیات تبادل اسرا رژیم اشغالگر مجددا غزه را هدف قرار می‌دهد. باید این تجاوز متوقف شود. ما در جنگ آزادی هستیم و رژیم اشغالگر باید از سرزمین ما بیرون برود.

جبارین گفت: ادامه جنگ غزه به نفع طبقه حاکم رژیم صهیونیستی است؛ چرا که به محض توقف جنگ نقش این ائتلاف به پایان رسیده و بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی به دلیل شکست در جنگ طوفان الاقصی و شکست اطلاعاتی در تمام سطوح امنیتی، سیاسی و نظامی به زندان خواهد رفت. آنها به زباله‌دان تاریخ می‌پیوندند.

وی گفت: نتانیاهو خودش به خوبی می‌داند که به محض پایان جنگ به دلیل فساد و پیگرد وی از سوی دادگاه‌ها با تمام طبقه حاکم نازی این رژیم که مرتکب این جنایت‌ها شده‌اند، به زندان خواهند رفت. هر جنایتی که رژیم صهیونیستی علیه ملت فلسطین انجام داد پایان این رژیم را جلو انداخت.

جبارین از مقاومت در لبنان، عراق و یمن قدردانی کرده و از کشورهای عربی و اسلامی خواست با رژیم اشغالگر صهیونیستی بجنگند.

این مسئول حماس درباره سفر اسحاق هرتزوگ، رئیس رژیم صهیونیستی به دوبی گفت: استقبال یک کشور عربی از رئیس رژیم صهیونیستی آن هم در این زمان غیرمنطقی است و برای ما بسیار سخت است. ما علیه عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی هستیم.

جبارین گفت: اگر کامالا هریس، معاون رئیس جمهور آمریکا می‌خواهد حماس را ریشه کن کند پس باید ۷۵ درصد از فلسطینی‌ها را ریشه کن کند. ما هرگونه تلاشی را برای ایجاد منطقه حائل در غزه ناکام خواهیم گذاشت. هیچ راهکار امنیتی برای مسئله فلسطین وجود ندارد. ما از تمام قدرت‌های جهان می‌خواهیم به اشغالگری رژیم صهیونیستی در سرزمین فلسطین و شهر قدس پایان دهند. ما آماده پرداخت بهای آزادی هستیم و به کمتر از استقلال فلسطین راضی نمی‌شویم.

رژیم اشغالگر امروز (یکشنبه) برای سومین روز پس از شکست مذاکرات برای تمدید آتش‌بس، مناطق وسیعی در نوار غزه را بمباران کرد، در حالی که میانجی‌ها تاکید کردند که بمباران اشغالگران تلاش‌ها برای توقف مجدد عملیات نظامی را پیچیده می‌کند.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید