هشدار جدی سازمان اطلاعات ترکیه به اسرائیل

کدخبر: ۶۱۳۹۱۸
اقتصادنیوز: پس از آنکه مقامات اسرائیل اعلام کردند سران حماس را در هر جای دنیا از جمله ترکیه و قطر ترور خواهند کرد، خبرگزاری رویترز به نقل از یک مقام در سازمان اطلاعات ترکیه اعلام کرد که آنکارا درباره پیامدهای وخیم تلاش اسرائیل برای ترور مقامات حماس هشدار می‌دهد.
هشدار جدی سازمان اطلاعات ترکیه به اسرائیل

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، پس از آنکه مقامات رژیم صهیونیستی اعلام کردند که سران حماس را در هر جای دنیا از جمله ترکیه و قطر ترور خواهند کرد، یک مقام در سازمان اطلاعات ترکیه درباره پیامد این اقدام رژیم صهیونیستی هشدار داد.

«کابینه برای ما هدفی تعیین کرده و آن نابودی حماس است. ما برای تحقق این هدف مصمم هستیم. این برای ما مانند حادثه مونیخ است. [حماس را نابود می‌کنیم] در هر مکانی در غزه، اسرائیل، لبنان، ترکیه، قطر و هر جای دیگر». این جملات را رئیس شاباک رونین بار در نشست امنیتی رژیم صهیونیستی که احتمالا با حضور رئیس موساد برگزار شده، بیان کرد.

پاسخ کوبنده گردان‌های القسام به کشتار غیرنظامیان در غزه + فیلم

پس از انتشار این خبر، خبرگزاری رویترز به نقل از یک مقام در سازمان اطلاعات ترکیه اعلام کرد که آنکارا درباره پیامدهای وخیم تلاش اسرائیل برای ترور مقامات حماس هشدار می‌دهد.

کانال ۱۱ تلویزیون رژیم صهیونیستی، شب گذشته (یکشنبه، ۳ دسامبر) بخشهای از یک فایل صوتی مربوط به این نشست امنیتی  را منتشر کرد که در آن،  رئیس شاباک در خصوص طرح های عملیاتی در قطر، ترکیه و لبنان و ترور رهبران سیاسی حماس سخن گفت. 

به نوشته «سی‌.ان.ان»، اشاره این مقام امنیتی تل آویو به شهر مونیخ به حادثه سال ۱۹۷۲ در جریان مسابقات المپیک بازمی‌‌گردد که طی آن دو اسرائیلی کشته و نه تن دیگر از سوی اعضای گروه فلسطینی موسوم به «سپتامبر سیاه» به اسارت گرفته شدند تا در مقابل آزادی اسرای فلسطینی در اراضی اشغالی فلسطین، آزاد شوند. 

رئیس شاباک گفت: «اسرائیل مصمم به نابود کردن حماس است، حتی اگر این امر سالها به طول انجامد. مسؤولیت برقراری امنیت با ماست و این وظیفه ماست». 

در مقابل «طاهر النونو» مشاور اطلاع رسانی رئیس دفتر سیاسی حماس نیز به این تهدید واکنش نشان داد و آن را بیانگر بحران سیاسی و نظامی دشمن صهیونیست توصیف کرد و گفت که این تهدیدها، رهبران حماس را که خونشان و خون خانواده‌هایشان با خون مردم فلسطین آمیخته شده، نمی‌ترساند اما نشانگر نقض آشکار حاکمیت کشورهای برادر و دوستی است که رژیم صهیونیستی از آن سخن می‌گوید. «این تهدیدات لطمه زدن به امنیت این کشورها است و باید به خاطر آن دشمن را تحت پیگرد و محاکمه قرار داد».

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید