طرح مهم امارات درباره وضعیت فاجعه بار غزه روی میز شورای امنیت

کدخبر: ۶۱۴۵۹۱
اقتصادنیوز :​وزیر خارجه امارات اعلام کرد که پیش‌نویس قطعنامه‌ای را به شورای امنیت سازمان ملل ارائه کرده که در آن خواستار آتش‌بس فوری در غزه به دلایل بشردوستانه شده‌است.
طرح مهم امارات درباره وضعیت فاجعه بار غزه روی میز شورای امنیت

 به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، عبدالله بن زاید وزیر خارجه امارات گفت: این درخواست در پاسخ به وضعیت فاجعه بار نوار غزه و تشدید درد و رنج مردم فلسطین است که دبیرکل سازمان ملل متحد در نامه‌ای در شورای امنیت مطرح کرد.

روز چهارشنبه آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد در نامه‌ای به شورای امنیت درباره غزه برای اولین بار از زمان تصدی این پست به ماده ۹۹ منشور سازمان ملل اشاره کرد.

امضای توافقنامه همکاری بین اسرائیل و امارات / اتصال بندر دبی و حیفا

این اقدام کم‌سابقه از سوی «آنتونیو گوترش» دبیرکل سازمان ملل در حالی صورت می‌گیرد که شورای امنیت هنوز قطعنامه‌ای مبنی بر آتش‌بس میان رژیم صهیونیستی و مقاومت فلسطین تصویب نکرده‌است.

شورای امنیت ۱۵ عضوی که قدرتمندترین نهاد سازمان ملل محسوب می‌شود، وظیفه حفظ صلح و امنیت بین‌المللی را بر عهده دارد که به ادغان بسیاری از اعضای آن و همچنین تاکید بسیاری از رهبران جهان، تاکنون در این زمینه شکست خورده‌اند.

طبق گزارش الجزیره، ماده ۹۹ منشور سازمان ملل متحد به دبیرکل این اختیار را می‌دهد که «نظر شورای امنیت را به هر موضوعی که به عقیده او ممکن است حفظ صلح و امنیت بین‌المللی را تهدید کند، جلب کند».

آنتونیو گوترش در نامه‌ای به رئیس شورای امنیت نوشت که وضعیت اسرائیل و سرزمین‌های اشغالی فلسطین «ممکن است تهدیدهای موجود برای حفظ صلح و امنیت بین‌المللی را تشدید کند».

تیتر یک
کارگزاری مفید
صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی