سازمان ملل:

دست کم 3 هزار آواره در مراکز آنروا در غزه قربانی شدند

کدخبر: ۶۱۶۷۲۹
اقتصادنیوز : دفتر هماهنگ‌کننده امور بشردوستانه سازمان ملل متحد اعلام کرد که از تاریخ هفتم اکتبر تاکنون ۲۹۷ آواره فلسطینی در زیرساخت‌های آنروا در غزه طی حملات اسرائیل به شهادت رسیده و بیش از ۱۰۰۰ تن دیگر زخمی شدند.
 دست کم 3 هزار آواره در مراکز آنروا در غزه قربانی شدند

 به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، دفتر هماهنگ کننده امور بشردوستانه سازمان ملل متحد (اوچا) امروز سه‌شنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد که از زمان آغاز عملیات طوفان الاقصی در هفتم اکتبر تا ۱۶ دسامبر دست‌کم ۲۹۷ آواره فلسطینی در داخل زیرساخت‌های آنروا (آژانس امدادرسانی و کاریابی آوارگان فلسطینی) به شهادت رسیدند.

خبر مرتبط
رایزنی فرانسه و انگلیس برای آتش‌بس فوری در غزه

​ اقتصادنیوز: وزیر خارجه فرانسه امروز سه‌شنبه به همراه همتای انگلیسی خود نسبت به «آتش‌بس پایدار و فوری دیگر» در نوار غزه ابراز امیدواری کرد.

همچنین این نهاد گزارش داد که در این بازه زمانی ۱۰۳۲ آواره فلسطینی دیگر که به این پناهگاه‌ها پناه آورده بودند، در حملات ارتش رژیم صهیونیستی زخمی شدند.

طبق بیانیه اوچا، همچنین در این حملات تعداد زیادی از مدارس آنروا در نوار غزه آسیب دیدند.

به گزارش سی‌ان‌ان عربی، در این بیانیه آمده است، ۷۰ مورد از مدارس آسیب‌دیده از جمله مدارس وابسته به آنروا بودند که از این تعداد دست‌کم ۵۶ مدرسه از زمان آغاز حملات به عنوان پناهگاهی برای آوارگان داخلی استفاده می‌شود.

همچنین در بیانیه اوچا گزارش شد، چندین مدرسه از جمله تعدادی از مدارس آنروا در حملات هوایی رژیم صهیونیستی و یا گلوله‌های تانک‌های ارتش این رژیم به شکل مستقیم هدف قرار گرفتند.

طبق گزارش دفتر هماهنگی امور بشردوستانه سازمان ملل، همزمان با حملات شدید ارتش رژیم صهیونیستی به نوار غزه و حرکت ده‌ها هزار آواره به سمت استان رفح واقع در جنوبی‌ترین نقطه نوار غزه، در حال حاضر رفح پرجمعیت‌ترین منطقه مسکونی غزه شده و در هر کیلومتر مربع از آن ۱۲ هزار تن اقامت دارند.

طبق گزارش آنروا، به طور کلی از هفتم اکتبر تاکنون نزدیک به ۱.۹ میلیون فلسطینی که بیش از ۸۵ درصد از ساکنان غزه را تشکیل می‌دهند، آواره شده‌اند که از این تعداد نزدیک به ۱.۴ میلیون فلسطینی به زیرساخت‌های آنروا پناه برده‌اند.

 

 

اخبار روز سایر رسانه ها
  تیتر یک
  • نیم قرن با اقتصاد ایران؛ ۱ مرداد

   اقتصادنیوز:‌ در پروژه «نیم قرن با اقتصاد ایران» تلاش بر این است تا از قبل اخبار و گزارش های اقتصادی به تصویر روشنی از…

  اخبار بیشتر در سرویس سایر رسانه ها
  کارگزاری مفید
  صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی