حضور پررنگ بانوان در لیست انتخاباتی شورای وحدت

کدخبر: ۶۱۶۷۵۳
اقتصادنیوز: در لیست انتخاباتی شورای وحدت در تهران، مقرر شد افراد تنها با لحاظ تخصص و شایستگی و صلاحیت، انتخاب شوند که ۷ نفر از بانوان با عنایت به همین شایستگی‌ها حضور خواهند داشت.
حضور پررنگ بانوان در لیست انتخاباتی شورای وحدت

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از  فارس، در نشست هیأت عالی شورای وحدت که  امروز (سه‌شنبه ۲۸ آذر ماه) در حسینیه سیدالشهدا برگزار شد، در خصوص کم و کیف جمع‌بندی و تدوین لیست انتخاباتی تهران بزرگ و حضور اقشار مختلف بحث و بررسی شد.

خبر مرتبط
ماجرای ستاد انتخابات شورای وحدت اصولگرایان چیست؟

اقتصادنیوز: رئیس ستاد انتخابات شورای وحدت تهران بزرگ‌ تشکیل ستاد انتخابات این تشکل سیاسی اصولگرا را اعلام کرد.

حجت‌الاسلام والمسلمین مصطفی پورمحمدی در این نشست با اشاره به شأن و جایگاه خاص بانوان به عنوان نیمی از جامعه، گفت: در کارهای اجرایی و دقیق هر جا خانم‌ها عهده‌دار کار شده‌اند، غالبا تجربه خوب و قابل توجهی رقم خورده است. ما بر این باوریم که حضور و نقش زنان با عنایت به تخصص‌های گوناگونی که می‌توانند داشته باشند و در مجلس مورد نیاز باشد، بسیار تعیین‌کننده است. 

وی گفت: ما نه تنها در تهران، بلکه در استان‌ها نیز پیگیری می‌کنیم و خواسته‌ایم که از بانوان کارآمد، متخصص و شایسته استفاده شود و خانم‌ها در لیست‌های انتخاباتی حضور پررنگ و فعال داشته باشند، بر این اساس در لیست انتخاباتی شورای وحدت در تهران، ۷ نفر از بانوان با عنایت به تخصص و شایستگی حضور خواهند داشت.

در ادامه این نشست در خصوص حضور سایر اقشار شامل جوانان و روحانیت نیز در لیست شورای وحدت افرادی در تهران بحث و بررسی و مقرر شد افراد تنها با لحاظ تخصص و شایستگی و صلاحیت، انتخاب خواهند شد، بر این اساس در لیست انتخاباتی تهران بزرگ، ده نفر از جوانان حضور پیدا می‌کنند، همچنین مقرر شد در عرصه همه استان‌ها همین رویه پیاده‌سازی شود، یعنی یک سوم کاندیداهای شورای وحدت را جوانان تشکیل دهند.

در ادامه ابوالقاسم رئوفیان عضو هیأت عالی شورای وحدت با اشاره به ویژگی‌های نماینده کارآمد و متناسب با نیازهای روز جامعه و نظام، گفت: باید با شاخص‌گرایی و دقت در مؤلفه‌های اصلی نامزدهای انتخابات یک لیست متناسب با گام دوم انقلاب و متشکل از افراد با سابقه و مؤثر ارائه دهیم.  

محمدرضا باهنر دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین و عضو هیأت عالی شورای وحدت نیز در این نشست با تأکید بر اهمیت برگزاری با شکوه انتخابات مجلس، گفت: مسأله مشارکت برای ما مسأله اصلی در انتخابات پیش رو است و نتیجه چندان مهم نیست، مهم این است که مشارکت در انتخابات با نرخ بالا و قابل توجه صورت پذیرد و اینکه چه کسی پیروز می‌شود، اهمیت چندانی ندارد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    اخبار بیشتر در سرویس اقتصادی
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی