درخواست جدید مشاور زلنسکی از کشورهای خارجی

کدخبر: ۶۱۷۴۴۸
اقتصادنیوز : مشاور ارشد ریاست‌جمهوری اوکراین گفت که مردان اوکراینی مشمول خدمت سربازی که در بحبوحه جنگ با روسیه از کشور فرار کرده‌اند باید دسترسی آنها به خدمات توسط کشور میزبان قطع شود و بدین ترتیب به اوکراین بازگردند.
درخواست جدید مشاور زلنسکی از کشورهای خارجی

 به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، «میخائیل پودولیاک» مشاور ارشد ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهوری اوکراین در گفت‌وگو با تلویزیون ۲۴ اوکراین با مقایسه اوکراینی‌های خارج از کشور و آنهایی که در کشور مانده و بسیج شده‌اند، بیان کرد: هیچکس اجازه کناره‌گیری از این درگیری را ندارد و نباید از مسئولیت کشورش شانه خالی کند. همه باید برابر باشند.

خبر مرتبط
هلند به داد اوکراین رسید/ جنگنده های اف 16 علیه روسیه

اقتصادنیوز : دولت هلند اعلام کرد که ۱۸ فروند جنگنده اف-۱۶ را در راستای پشتیبانی از نظامیان اوکراینی در جنگ با روسیه تحویل ارتش کی‌یف می‌دهد و در حال تدارک دیدن این جنگنده‌ها است.

وی افزود: باید دسترسی اوکراینی‌هایی واجد شرایط برای سربازی که از کشور گریخته‌اند، توسط آن کشورهایی که آنها در آنجا زندگی می‌کنند، محدود و تحریم‌هایی علیه آن‌ها اعمال شوند. آنها یا باید به سربازی اعزام شوند یا یک سری فرصت‌ها را از دست بدهند.

این اظهارات او در حالی بیان شد که «رستم اومروف» وزیر دفاع اوکراین از تصمیم جدیدش برای بسیج مردان ۲۵ الی ۶۰ ساله اوکراینی که در خارج از کشور زندگی می‌کنند، خبر داد و گفت این افراد برای استخدام در ارتش اوکراین باید خود را سریعا معرفی کنند.

او در گفت‌وگو با روزنامه آلمانی بیلد عنوان کرد: مردان اوکراینی ۲۵ الی ۶۰ ساله در آلمان و یا سایر کشورهایی که واجد شرایط برای ارتش اوکراین هستند، باید به کشور بازگردند و در ارتش استخدام شوند. هم‌چنین مسئله مجازات برای آنهایی که خود را معرفی نکنند، در دست بررسی است.

از طرفی ولودیمیر زلنسکی در آخرین کنفرانس خبری سال جاری میلادی در کی‌یف با اشاره به موضوع بسیج نیروهای اوکراینی عنوان کرد: فرماندهان به دنبال ۴۵۰ هزار الی ۵۰۰ هزار نفر نیروی تازه‌ نفس برای ارتش اوکراین هستند. مسئله حساس و پرهزینه‌ای است. البته به جزئیات بیشتری نیاز دارم تا از این اقدام حمایت کنم و تا همین الان هم ۵۰۰ هزار نیرو در خط مقدم حضور دارند.

پیش از این هم «الکسی دانیلوف» دبیر شورای امنیت و دفاع ملی اوکراین گفته بود، کی‌یف با دو شرکت خصوصی، قراردادهایی را امضا کرده تا برنامه‌های جدیدی را برای افرادی که از خدمت سربازی فرار کرده‌اند، پیاده کند. وی تاکید کرد که این برنامه‌ها را در راستای رسیدگی به کمبود نیروها و خسارات سنگینی که در میدان نبرد به بار آمده، انجام می‌دهد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی